Kumelė Karklėnų km.

Paskelbta: balandžio 23, 2014 21:00

Gavome pranešimą apie neprižiūrimą, sunkios būklės kumelę. Nuvykus į vietą su ŽGA atstovais, kumelė buvo apžiūrėta bei iškviestas veterinarijos gydytojas, kuris atliko apžiūrą bei suleido būtinus vaistus.

Veterinaro išvada: „Kumelės kanopos deformuotos, ko pasekoje išsikraipė kojų sąnariai ir patiria didelius skausmus. Kumelė sunkiai vaikšto, jai reikalinga skubi bei nuolatinė kanopų priežiūra. Kadangi savininkas kumelei nesuteikia būtinosios pagalbos – netvarko kanopų, nors jos jau yra deformuotos ir iškreipė kojų sąnarius, nekviečia veterinarijos gydytojo, nors kumelė patiria didelius skausmus taip pažeisdamas Lietuvos Respublikos gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymą. Jau dabar kumele yra stipriai suluošinta bei padariniai negalės būti išgydomi iki galo, tačiau nesuteikus reikiamos pagalbos, kumelei gresia žūtis.“

Ne gana to bandant gražiuoju perimti kumelę, buvo užpultas mūsų savanoris ir sudaužytas automobilis. Dėl šio įvykio parašytas pareiškimas ir dabar bandoma perimti kumelę su VMVT bei policijos pagalba.