Kvietimas gyvūnų prieglaudoms prisijungti formuojant teisinę praktiką daugintojų bylose

Paskelbta: 23 rugsėjo, 2020 21:24

@jamie452

Mieli kolegos,

mūsų žiniomis šiuo metu Lietuvoje vyksta daugybė ikiteisminių tyrimų bylose dėl žiaurios daugintojų veiklos. Tais atvejais, kai kaltinamieji aktai bus priimti, daugintojai gaus LR BK 310 str. nurodytą bausmę. Šios bylos yra rezonansinės, todėl „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“ siūlo, jog daugintojai finansiškai atsakytų už gyvūnų išlaikymą ir jiems laiku nesuteiktą veterinarinę pagalbą. Puikiai suprantame, kad prieglaudos visą savo laiką skiria gyvūnų gydymui ir priežiūrai, todėl neturi pakankamai laisvo laiko, tačiau šiuo atveju būtina susitelkti ir teikti civilinius ieškinius. 

Baudžiamajame procese gyvūnų prieglaudos turėtų parašyti prašymą būti pripažintomis „civiliniais ieškovais“  ir nurodyti, jog teiks civilinį ieškinį. Mes galime jums pateikti tokio rašto ruošinį – jums tektų tik įrašyti savo rekvizitus, nurodyti, kiek išlaidų patyrėte iki šios dienos bei nurodyti savo įgaliotąjį atstovą.

Vėliau, iki pirmojo teismo posėdžio, reikia pateikti civilinį ieškinį pridedant visus dokumentus, patvirtinančius prieglaudų patirtas finansines bei advokato išlaidas. Advokatas būtinas tam, kad parengtų kokybišką ir profesionalų civilinį ieškinį. Teismui patenkinus civilinį ieškinį, advokato bylinėjimosi išlaidos galimai bus atlygintos (jas pilnai arba dalinai padengti privalės kaltininkas).

„Gyvūnų gerovės iniciatyvos“ bendradarbiauja su advokatų kontora „Constat“ (www.constat.lt), kurioje dirba teisininkė, turinti itin daug patirties bylose dėl žiauraus elgesio su gyvūnais. Jos dėka „Constat“ kontora sutiko suteikti nuolaidas gyvūnų prieglaudoms rengiant civilinius ieškinius. Kviečiame visus, kurie nori eiti iki galo ir teikti civilinius ieškinius, pasitarti, kaip mes kartu surinksime finansinę pagalbą prieglaudų teisinėms išlaidoms padengti, kadangi padengti visų išlaidų GGI projektas LAISVĖ GYVŪNAMS galimybių neturi – iki šiol visam projekto vykdymui, įskaitant visas teisines išlaidas, yra paaukota nepakankama suma – 1250 Eur. Tačiau „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“ gali suteikti jums nemokamas konsultacijas, paruošti formas ir padėti jas užpildyti. Taip pat nepaliksime jūsų vienų – mes padėsime jums viso teisinio proceso metu. 

Raginame visas prieglaudas prisidėti prie šios iniciatyvos ir padėti suformuoti atitinkamą teisinę praktiką, kuri ateityje visiems padėtų kovoti dėl gyvūnų gerovės.   

Prašymo pripažinti civiliniu ieškovu forma ir informacija

  • Formoje turėsite nurodyti įgaliotą asmenį, tam užtenka laisva forma parašyto prieglaudos vadovo rašto su antspaudu, tačiau įgaliojamas asmuo turi turėti pagrįstą ryšį su prieglauda.
  • Išlaidų sumą galite įrašyti apytikrę, vėliau ji vis tiek keisis.    
  • Užpildytą formą atsiųskite mums – prieš ją pateikiant komisariatui mes peržiūrėsime ar viskas užpildyta tinkamai.  

Taip pat norime priminti, kad kalbame tik apie bylas, pradėtas pagal BK, kadangi baudžiamajame procese teikti civilinį ieškinį galima nemokamai, t.y. nereikia mokėti žyminio mokesčio. Šiuo atveju net ir nelaimėjus bylos kitos šalies advokato bylinėjimosi išlaidos priteistos nebus, tad jums kainuos tik civilinio ieškinio parengimas.

Jei byla nėra pradėta pagal BK, o prieglauda patyrė žalą, į teismą taip pat galima kreiptis, tačiau reikia sumokėti žyminį mokestį ir pradėti nagrinėjimą civilinio proceso tvarka. Šiuo atveju pralaimėjus bylą tektų sumokėti kitos šalies bylinėjimosi išlaidas, o visos bylos, deja, yra rizikingos. 

Jei kyla klausimų – drąsiai kreipkitės, bendraukime ir kartu siekime ilgalaikių pokyčių. Jei atstovaujate ar žinote gyvūnų prieglaudą, kuri globoja iš daugintojų perimtus gyvūnus – susisiekite el.paštu beatrice@ggi.lt.

#LaisvėGyvūnams