Laiminga Kazlų Rūdoje skriaudžiamo šuns istorijos pabaiga

Paskelbta: 24 sausio, 2023 22:36

Dar rudenį gavome skundą dėl netinkamomis sąlygomis laikomo šuns. Šuo nuolat laikomas pririštas prie medžio, esančio daugiabučio namo kieme. Karštomis, saulėtomis dienomis šuo laikomas be vandens, maisto, nuolat cypia, taip pat – be pastogės. Gyvūno savininkas nešdamas maistą gyvūnui tik taip jį erzindavo filmuodamas, o taip pat ir gąsdindavo, kadangi užsimodovo ranka ir juokdavosi, o gyvūnas taip ir būdavo paliekamas išsigandęs, be priežiūros ir maisto.

Dėl šios situacijos kreipėmės į Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą. Gavome atsakymą, kad patikrinimo metu buvo nustatyta daugybė pažeidimų dėl gyvūno augintinio laikymo sąlygų: Lietuvos Respublikos gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo 6 straipsnio, 7 straipsnio 2 dalies, 20 straipsnio 2 dalies 1 punkto, 20 straipsnio 2 dalies 3 punkto, 20 straipsnio 4 dalies, bei “Dėl gyvūnų laikymo Kazlų Rūdos savivaldybės teritorijos gyvenamosiose vietovėse taisyklių patvirtinimo 2020 m. gruodžio 31 d. Nr. AT-727 reikalavimų” 11.4 ir 11.8, už kuriuos taikyta administracinė atsakomybė numatyta LR ANK 346 straipsnio 1 dalyje.

Visai netrukus po tokio atsakymo, gavome informacijos, kad šuns, dėl kurio buvo kreiptasi, išvis nebėra. Paaiškėjo, kad šuo buvo laikomas VšĮ “Mindraja”, kadangi pati gyvūno savininkė pateikė prašymą atsisakyti laikyti šunį. 

Geriausia šios istorijos žinia, kad šuo šiuo metu įšunintas ir turi naujus namus 😍🐾🏠.

Stabdykime žiaurų elgesį su gyvūnais kartu, nes kartu mes galime daugiau ✊.🙏🐾 

Norintys prisidėti prie žiauraus elgesio stabdymo Lietuvoje, tai gali padaryti:

– Bankiniu pavedimu: LT777300010133231565, VšĮ Gyvūnų gerovės iniciatyvos, Įmonės kodas: 302842427

– PayPal pavedimu: www.bit.ly/GGIPayPal

– Aukok.lt platformoje: www.bit.ly/GGIaukok