Laisvės TV vykdytuose debatuose klausimai apie gyvūnų gerovę

Paskelbta: 4 kovo, 2023 22:49

Laisvės TV vykdytuose debatuose turėjome galimybę paklausti pretendentų į Vilniaus mero postą apie jų planus gyvūnų gerovės srityse: kaip planuoja spręsti benamių ir beglobių gyvūnų valkatavimo bei daugnimosi problemas Vilniuje, kada ir kur planuoja įrengti aikštelių šunų vedžiojimui, kada uždraus fejerverkus Vilniuje.

Eglė Radvilė sako:
– Vlniuje su beglobiais gyvūnais gerai tvarkosi Grinda (valstybiniai Vilniaus beglobių gyvūnų namai).
– Didesnė problema yra šunų aikštelės, kurios yra purvinos ir jas reikia prižiūrėti, sutvarkyti apšvietimą. 
– Fejerverkai turėtų išnykti.

Mykolas Majauskas siūlo:
– Atsisakyti fejerverkų ne tik dėl gyvūnų gerovės, bet ir dėl gyventojų, nes tai yra sena rytų praktika, kuri bus išgyvendinta.
– Didelę dalį savivaldybės paslaugų perduoti nevyriausybinėms organizacijoms, kadangi NVO atlieka funkcijas empatiškiau.
– Reikia įrengti pakankamai aikštelių, skirtų šunų vedžiojimui ir treniravimui.Valdas Benkunskas sako:- Miestas investuoja į valstybinius Vilniaus beglobių gyvūnų namų atnaujinimą, veterinarinių paslaugų suteikimą.
– Statant naujus kvartalus, tvirtinant kvartalinius projektus reikia numatyti, kad šalia vaikų aikštelių atsirastų ir šunų vedžiojimo aikštelės. 
– Reikėtų kalbėti apie draudimą prekiauti fejerverkais.

Artūras Zuokas sako:
– Drausti fejerverkus gali tik įstatymo leidėjas ir ES teisė. Fejerverkus, sutarus su vilniečiais, galima turėti per tam tikras šventes.
– Gatvėse valkataujančių gyvūnų nėra.- Reikia atnaujinti senas šunų vedžiojimo aikšteles bei įrengti sporto aikštelių šunims.

Tomas Raskevičius sako:
– Nevyriausybinėms organizacijoms galima būtų perduoti tam tikras funkcijas, kurias įgyvendina miestas. Pvz. gyvūnų sterilizacijų vykdymą.
– Šunims reikia aikštelių ne tik vedžiojimui, bet ir sportavimui. 
– Aktuali šunų nuodyjimo problema
– Seimas turėtų priimti reguliavimą dėl žiurknuodžių pardavimo.
– Palaiko fejerverkų draudimą ir mano, kad miestas galėtų įsteigti vietas, kuriose negalimi fejerverkai.

Kviečiame žiūrėti ištrauką iš debatų. Visus debatus galite žiūrėti čia: https://bit.ly/Laisves-TV-Debatai

Primename, kad 2023 m. kovo 5 d. vyks savivaldybių tarybų ir merų rinkimai. Kviečiame būti pilietiškais ir aktyviai dalyvauti rinkimuose.