Lietuvos Respublikos Seimo pereinamojoje galerijoje “neBrisius.lt” paroda

Paskelbta: 6 birželio, 2017 22:53

Birželio 7 d. 12 val. Lietuvos Respublikos Seimo pereinamojoje galerijoje įvyks pirmosios VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“ projekto “neBrisius.lt” parodos „Išgelbėtų gyvūnų istorijos“ atidarymas. Paroda vyks iki birželio 19 d., čia bus eksponuojama dvidešimt išgelbėtų augintinių ir jų šeimininkų nuotraukų. Parodos tikslas – rodyti pavyzdį ir šviesti visuomenę apie tai, kaip galima padėti beglobiams gyvūnams. Parodos  globėja – Seimo narė Dovilė Šakalienė. Ekspoziciją taip pat remia ištikimi gyvūnų draugai “Mars Lietuva”.

Pasibaigus parodai Lietuvos Respublikos Seime, nuotraukas planuojama eksponuoti ir kitose erdvėse, apie kurias informaciją rasite mūsų puslapyje ir Facebook paskyroje.

“NeBrisius.lt” gyvuoja nuo 2014 m. VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“ projekto idėja užsikrėtė nuo Amerikoje vykusio „Why We Rescue“ ir, gavę idėjos autorių leidimą bei palaikymą, 2014 metų kovą pradėjo analogišką ilgalaikį projektą Lietuvoje. Projekto metu fotografuojami žmonės su augintiniais iš prieglaudų, gatvės ar išgelbėtais kitais būdais, publikuojamos laimingos jų istorijos. Tokiais pasakojimais tikimasi keisti žmonių požiūrį į beglobių gyvūnų problemą, padrąsinti juos priglausti ir suvokti, kad kiekvienas, net ir mažiausiais darbais, gali prisidėti prie geresnio pasaulio.

Gyvūnus fotografuojanti Vilija Graužinytė džiaugiasi, kad “neBrisius.lt” padeda skleisti geras žinias ir optimizmą, šviesti žmones ir skatinti juos daryti gerus darbus. “Svarbiausia, kad parodome skaitytojams šviesiąją pusę, o ne vien kalbame apie nedorėlius, skriaudžiančius už save silpnesnius. Be to, pati neturiu galimybės auginti šuns, o fotosesijų metu gaunu progą su jais pažaisti ir pasiniurkyti”, – dalijasi įspūdžiais Vilija.

“Fotografuoti tokius žmones yra vienas malonumas, dažnai vykstu praleisti su jais vos pusvalandžio, o išeinu po dviejų valandų, nes aplinkui tvyro begalė gerų emocijų ir juoko”, – pasakoja projekto vadovė, fotografė Elena Rutkauskaitė.

2015 m. startavo nauja “neBrisius.lt” skiltis – „Keturkojai emigrantai“. Projekto metu ieškomi žmonės, galintys pasidalinti savo istorijomis ir papasakoti, kaip jiems sekėsi keliauti bei kraustytis gyventi svetur su augintiniais. Taip siekiama skatinti emigruojančius žmones nepalikti ir neišduoti savo keturkojų draugų, nes tokia situacija Lietuvoje yra labai dažna. Norinčius tapti projekto dalimi ir pasidalinti savo istorija – prašome rašyti el. paštu emigrantas@ggi.lt.

Šiuo metu įamžinta jau daugiau nei 400 laimingų istorijų apie išgelbėtus ir priglaustus augintinius, padaryta daugiau nei 5000 profesionalių, savanoriškai dirbančių fotografų nuotraukų. Taigi prisijunk ir tu – registruokis, užpildyk anketą, dalyvauk, papasakok ir įkvėpk kitus!

-Milda Bukantytė