Liūdnos žinios iš Prezidentūros

Paskelbta: 1 spalio, 2014 14:50

Sulaukę Seimo balsavimo rezultatų dėl Gyvūnų gerovės įstatymo pataisų, kuriomis Lietuvoje įteisintas ritualinis skerdimas, gyvūnų teisėmis susirūpinę žmonės kreipėsi į prezidentę. Ji turėjo galią vetuoti šį įstatymą, todėl įvairios organizacijos užvertė Prezidentūrą laiškais su prašymais užtverti kelią žiauriam gyvulių skerdimo būdui Lietuvoje.

Vis tik prezidentė Dalia Grybauskaitė įstatymo pataisas pasirašė.

Prezidentės vyriausioji patarėja ekonominės ir socialinės politikos klausimais Giedrė Kaminskaitė- Salters teigė, jog šis sprendimas turėtų padėti sustiprinti Lietuvos ekonomiką.

„Dėl Rusijos ekonominių sankcijų turime ieškoti naujų kelių šalies ekonomikai apsaugoti ir sustiprinti. Ši įstatymo pataisa – tai galimybė išplėsti Lietuvos mėsos produktų eksporto geografiją, rasti naujas rinkas ir taip padėti ne tik mėsos perdirbėjams, bet ir ūkininkams“, – rašė G. Kaminskaitė-Salters savo komentare GRYNAS.lt redakcijai.

Ji taip pat pridūrė, kad Seimo priimtos Gyvūnų gerovės įstatymo pataisos neprieštarauja ES teisės normoms, kaip vykstant diskusijoms dėl ritualinio skerdimo įteisinimo akcentavo jo priešininkai.

„ES reglamentas dėl ūkinių gyvūnų apsaugos leidžia taikyti išimtį skersti gyvulius jų neapsvaiginus, kai išpildomos būtinos sąlygos, t.y. atliekamas ritualinis skerdimas ir skerdimas atliekamas skerdykloje. Ši nuostata dabar yra taikoma šiose ES valstybėse: Austrijoje, Jungtinėje Karalystėje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Belgijoje, Kroatijoje, Estijoje, Čekijoje, Bulgarijoje,“- rašė G. Kaminskaitė-Salters.

Šaltinis: http://grynas.delfi.lt/

Straipsnio nuoroda