Mylite gyvūnus? Keliaukite laisvai!

Paskelbta: sausio 24, 2018 10:00

Kiek kartų svajojote pamatyti pasaulį, bet svajonės taip ir liko svajonėmis dėl lėšų trūkumo? Keliaukite drąsiai, nes įvairiose pasaulio šalyse galite apsistoti nemokamai! Skamba neįtikėtinai? Pasirodo, jog meilė gyvūnams gali padėti keliauti.

Projektai ,,TrustedHouseSitters’’, ,,MindMyHouse’’, ,,HouseCarers’’, ,,Nomador’’ – platformos, vienijančios gyvūnų mylėtojus − keliautojus. Tai mainų programos, jungiančios dvi žmonių grupes. Pirmoji − asmenys, ieškantys žmonių, kurie galėtų prižiūrėti jų augintinius, jiems išvykus, ir antroji – žmonės, norintys keliauti, kurie mainais už suteiktą gyvenamą erdvę sutinka prižiūrėti keliaujančių šeimininkų augintinius.

Kaip šios platformos veikia? Norint tapti šių programų dalyviu, registruojamasi pasirinktoje svetainėje, gavus patvirtinimą, sukuriamas asmeninis profilis, į kurį siunčiami pasiūlymai. Augintinių šeimininkai ir keliautojai gali laisvai bendrauti tarpusavyje ir susitarti dėl mainų. Kiekvienas užsiregistravęs asmuo tampa bendruomenės nariu. Metinis nario mokestis svetainėse svyruoja nuo 17€ iki 89€, kaina priklauso nuo svetainės populiarumo ir narių skaičiaus. Palyginimui, pavyzdžiui, Vilniuje augintinio priežiūros vienos paros kaina prasideda nuo 12 €, todėl šios mainų programos padeda sutaupyti ne tik keliautojams, bet ir augintinių šeimininkams.

Ar šios mainų programos saugios? Organizacijos vienu iš svarbiausių prioritetų laiko saugumą. Pati populiariausia mainų programa ,,TrustedHouseSitters’’ taiko 3 žingsnių saugumo programą, apimančią tapatybės, asmens dokumentų bei kriminalinę asmens patikrą, ir tik praėjęs šią patikrą, asmuo tampa programos dalyviu. Mainų programos nariai labai skirtingi: nuo studentų, keliaujančių aplink pasaulį, jaunų verslininkų, norinčių sutaupyti verslo kelionių metu, iki šeimų su vaikais, norinčių parodyti pasaulį savo atžaloms.

Mainų platformų privalumai augintinio šeimininkui: nemokama gyvūno priežiūra, augintinis lieka savo namų erdvėje, garantuojamas saugumas. Programos nauda prižiūrėtojui: nemokama gyvenamoji vieta, galimybė patirti tikrąją vietinių kultūrą, galimybė gauti gyvenamą vietą nuo kelių dienų iki metų.

Jeigu visada svajojote pradėti keliauti, mylite gyvūnus, augintinio priežiūra jums ne kančia, o malonumas, šios mainų programos yra puiki galimybė pamatyti pasaulį.

Informacija paruošta VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“, siekiant skatinti žmones saugoti savo augintinius bei rūpintis gyvūnų gerove.

Šaltiniai:
https://www.trustedhousesitters.com/
https://www.mindmyhouse.com/
https://www.housecarers.com/
https://www.nomador.com/
http://www.angloitalianfollowus.com/house-sitting-site-best