Naminių gyvūnų likimas siaučiant gamtos stichijoms: išgelbės ar paliks?

Paskelbta: spalio 6, 2017 8:30

Ką pirmiausia pasiimtumėte iš namų, sužinoję, kad ateina didžiulė audra, potvynis ar dar kokia nors stichinė nelaimė? Gyvūnų gerovės pareigūnams teko lenktyniauti su laiku, bandant išgelbėti gyvūnus, kurių gyvybėms pavojų kėlė uraganas Irma.

“Kai kurie šeimininkai pririša savo augintinius namie ar kieme norėdami juos palikti saugiai. Bet tai, tiesą sakant, labiau pakenkia. Pririšti gyvūnai neturi galimybės pabėgti vandeniui kylant,” – sakė gyvūnų elgesio žinovė Pamela Reid.

„Tai yra nepriimtina. Mes šito netoleruosime,“ – interviu apie likimo valiai ir be galimybės pabėgti paliktus augintinius sakė Palm Beach gyvūnų rūpybos vadovė Diane Suave.

Valstijos prokuroras Davea Aronberg pažadėjo patraukti baudžiamojon atsakomybėn visus, kurie paliko pririštus gyvūnus uragano “Irma” metu. Ponas Aronberg pridūrė: “Tai puikus žiauraus elgesio su gyvūnais pavyzdys. Mes jus surasime ir patrauksime baudžiamojon atsakomybėn”.

Gyvūnai dažnai nujaučia artėjančias audras. Tai priverčia juos nerimauti ir jausti stresą. Kai kurie gyvūnai jaučia savo šeimininkų nerimą. Tai gali priversti iki šiol puikiai besielgusį gyvūną staiga sprukti. Nuspėti, kaip gyvūnas elgsis kritiniu momentu, yra neįmanoma. Tačiau dažniausiai gyvūnai elgiasi pagal vieną iš šių modelių: pabėga; slepiasi kuo toliau nuo žmonių; siekia palaikymo iš savo šeimininko; retais atvejais – tampa agresyvūs netgi tiems, kurie nori padėti.

Per 2005 metais siautusį uraganą Katrina apie 100 000 augintinių buvo atskirti nuo savo šeimininkų ir tik  mažiau nei pusė jų grįžo.

Čia rasite žmonių, gelbėjančių savo augintinius nuotraukas. Jos pasako daugiau nei žodžiai.

Informacija paruošta VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“, siekiant skatinti žmones saugoti savo augintinius bei rūpintis gyvūnų gerove.

Šatiniai:
http://news.nationalgeographic.com/2017/08/dogs-harvey-hurricane-pets-cats/
https://www.theguardian.com/us-news/2017/aug/31/hurricane-harvey-lost-pets-rescue-effort
http://metro.co.uk/2017/09/11/pets-were-tied-to-trees-and-cars-by-owners-fleeing-hurricane-irma-6918886/
http://www.nydailynews.com/news/animals-rescued-hurricane-harvey-gallery-1.3461943