Naujoji Zelandija oficialiai pripažino, kad visi gyvūnai yra jautrūs sutvėrimai

Paskelbta: kovo 16, 2016 13:15

Naujoji Zelandija priėmė beprecidentinį, teisiškai pagrįstą, sprendimą: gyvūnai yra jautrūs bei juslūs ir turi jausmus kaip ir žmonės.

Tai neįtikėtinas posūkis formuojant visuomenės supratimą, nes anksčiau tik kelios rūšys gyvūnų buvo saugomos.

Naujame Gyvūnų gerovės įstatymo projekte, kuris išėjo praėjusį mėnesį, teigiama, kad žmonės bus patraukiami baudžiamojon atsakomybėn už žiaurų elgesį su gyvūnais, taip pat draudžiami tyrimai ir testai su gyvūnais, draudžiamos įvairios rūšys laukinių gyvūnų medžioklės.

„Sakoma, kad gyvūnai yra jautrūs ir jie gali patirti tiek teigiamas tiek ir neigiamas emocijas, išgyventi skausmą ir kančią. Naujas projektas tai žingsnis link naujos gyvūnų gerovės kūrimo“- teigia  Virginija Williams, Nacionalinės gyvūnų etikos komiteto pirmininkė.

“Sakyti, kad gyvūnai yra jaučiantys yra aiškiai nurodyta, kad jie gali patirti tiek teigiamų, tiek neigiamų emocijų, įskaitant skausmo ir kančios”, sako Nacionalinės gyvūnų etikos patariamojo komiteto narė. “Toks aiškumas yra nauja ir žymi kitą žingsnį gyvūnų gerovės kelionę.”

Naujosios Zelandijos Veterinarijos asociacijos prezidento Steve Merchant manymu „lūkesčiai dėl gyvūnų gerovės auga ir keičiasi, fermos ir bendri auginimo plotai daugiau nebetoleruotini ir nepriimtini. Nauji teisės aktai formuoja besikeičiantį požiūrį į gyvūnų statutsą visoje visuomenėje“.

Originalus straipsnis:

http://www.ferocesmente.com/society/new-zealand-has-officially-recognized-all-animals-as-sentient-beings-this-is-huge/