Naujos šunų draudimo paslaugos | Kinologija.lt

Paskelbta: 29 rugsėjo, 2014 14:49

Pirmą kartą Lietuvoje šunų augintojams pasiūlytos dvi naujos draudimo paslaugos – civilinės atsakomybės ir augintinio sveikatos draudimas. Šių draudimų apimtis bei kaina prieinama visiems šunų mylėtojams…

Naujieji draudimo variantai: civilinės atsakomybės ir gyvūnų sveikatos draudimas.

„Kartu su Lietuvos kinologų draugija sukūrėme patrauklų draudimo projektą, – naujuoju produktu džiaugėsi „Colemont draudimo brokeris“ generalinis direktorius Giedrius Čiurinskas. – Atsižvelgėme į šunų augintojų poreikius, siekėme, kad draudimo apsauga būtų kokybiška,  administravimas – paprastas, o kaina – prieinama“.

Tokio pasiūlymo šunų augintojai laukė seniai. Ir nors kai kurios draudimo bendrovės siūlė gamtinių jėgų, traumų, neužkrečiamųjų ir užkrečiamųjų ligų, ugnies, gaisro, vagystės ar trečiųjų asmenų padarytos žalos, išorinio poveikio draudimines rizikas, šunų mylėtojų netenkino nei siūloma paslauga, nei kaina.

Prieš pasiūlydami naująsias draudimo paslaugas, specialistai tyrė gyvūnų augintojų poreikius, rinko informaciją apie šunis, jų augintojus bei veterinarinį gydymą.

Taigi nuo šių metų spalio 1 dienos jau galime drausti savo augintinius civilinės atsakomybės arba gydymo išlaidų draudimu. Galime pasirinkti abu draudimo variantus, juo labiau, kad metinės įmokos nėra didelės.

Civilinės atsakomybės draudimas turėtų būti labai aktualus, nes iš nukentėjusių trečiųjų asmenų galima sulaukti didelių finansinių pretenzijų. O jeigu būtų įrodyta, kad šuns padaryta žala sukėlė ilgalaikių padarinių (išoriškai matomas žmogaus kūno sužalojimas, laikino nedarbingumo sukėlimas, brangaus turto suniokojimas), jau nekalbant apie tai, jeigu sužalotas žmogus taptų nedarbingas ar neįgalus – nuostoliai gali būti labai dideli.

Juk pasitaiko situacijų, kai augintinis iššoka į gatvę ir sukelia eismo įvykį. Tokiu atveju ne vieno, o kelių ar net keliolikos nukentėjusiųjų, pretenzijos gali būti milžiniškos – neapsidraudusiam šuns savininkui jos gali tapti nepakeliama našta.

Patartina ne tik įsigyti civilinės atsakomybės draudimą, bet ir įforminti šį draudimą numatant pakankamą draudimo sumą. Šunų augintojai, įsigiję LKD civilinės atsakomybės draudimą, gaus net 200.000 Lt draudimo sumos apsaugą kiekvienam draudžiamajam įvykiui.

Civilinės atsakomybės draudimas padės nukentėjusiam trečiajam asmeniui gauti visavertį gydymą, sklandų žalos atlyginimą, o šuns augintojui garantuos finansinę pagalbą ir ramų gyvenimą.

Pasirinkę veterinarijos paslaugų, arba gyvūnų gydymo, draudimą, elgsimės atsakingai ir būsime tikri, kad padarėme viską dėl savo gyvūno gerovės.

Centralizuotai – per Lietuvos kinologų draugiją

Šunys bus draudžiami tik per Lietuvos kinologų draugiją – draudimo administravimas bus  paprastas ir patogus, būtent todėl šunų mylėtojams pasiūlyta tokia prieinama draudimo kaina.

Lietuvos kinologų draugija duomenis draudimo bendrovei pateiks centralizuotai. Centralizuotas įmokų surinkimas, dokumentų išdavimas, žalų reguliavimas – visa tai sumažino siūlomų draudimo įmokų sumą.

Šunys bus draudžiami nuo 6 mėn. amžiaus. Juos drausti galės tik pilnamečiai asmenys, sumokėję atitinkamą draudimo įmoką.

Gera žinia ta, kad draudžiant gydymo išlaidas arba civilinę atsakomybę, bus draudžiami ne tik veisliniai, LKD dokumentus turintys šunys, bet ir nekilmingi šuneliai, tačiau visi be išimties draudžiami šunys turės būti paženklinti mikroschema. Draudimas galios Lietuvoje .

Įmoka vienam šuns augintojui, pasirinkusiam Civilinės atsakomybės draudimą, per metus bus tik 45 Lt už vieną šunį, už 2 ir daugiau šunų – 60 Lt.

Gyvūno sveikatos draudimo įmoka už vieną šunį – 90 litų.

Pasak šias draudimo paslaugas pasirašiusių ERGO Insurance SE draudimo ekspertų, gyvūnų augintinių draudimas yra savininko atsakomybės ir brandumo požymis. Tuo pačiu tai subrendusios ir finansine ateitimi besirūpinančios visuomenės bruožas.

Juk apdrausdamas savo, šuns augintojo, civilinę atsakomybę žmogus rūpinasi ne tik saugia finansine ateitimi, bet yra neabejingas jį supančiai bendruomenei.

Šaltinis: http://www.kinologija.lt
Straipsnio nuoroda

G.Vyšniauskaitės nuotr.