Neseniai duris atvėręs LSMU Laukinių gyvūnų globos centras teiks pagalbą laukiniams gyvūnams iš visos Lietuvos

Paskelbta: 11 sausio, 2024 22:45

Nuo 2024 m. sausio pradžios laukiniams gyvūnams pagalba bus teikiama LSMU Laukinių gyvūnų globos centre. Čia gyvūnai priimami iš visos Lietuvos, centras veikia visą parą.

Centro tikslas yra užtikrinti sužeistų, esančių netinkamoje aplinkoje ar paimtų iš netinkamų laikymo sąlygų laukinių gyvūnų laikymą, globą, reabilitaciją ir adaptaciją.
Neseniai pradėjęs veikti centras taip pat rūpinasi išgydytų ir galinčių savarankiškai gyventi laukinių gyvūnų paleidimu į natūralias buveines ar perdavimu kitiems asmenims, turintiems tinkamas sąlygas jiems laikyti.

Organizacija įsikūrė moderniame pastatų komplekse, kuriame įrengtos veterinarinės gydyklos, laboratorijos, gyvūnų gydymo-reabilitacijos, karantino patalpos bei gyvūnų laikymo vidaus ir lauko voljerai.

Dar tik savaitę veikiantis centras jau suteikė pagalbą barsukui, sidabriniam kirui, gulbei ir kitiems paukščiams. Taip pat laikinai globai jau priimti netinkamose sąlygose laikyti ar gamtoje nukentėję gyvūnai: raudonoji voverė, servalas, didysis apuokas, liepsnotoji pelėda, didysis erelis rėksnys ir jūrinis erelis.

Ką daryti radus laukin gyvūną, kuriam reikalinga pagalba?
– Radus sužeistą gyvūną pirmiausia reiktų pranešti bendrosios pagalbos centro numeriu 112, kuris, įvertinęs situaciją nukreips į LSMU Laukinių gyvūnų pagalbos centrą.
– Taip pat galima tiesiogiai kreiptis į centrą konsultacijai telefonu +370 605 72837 ar el. paštu lggc@lsmu.lt