Niekam nereikalingas, bet vis tiek reikalingas?

Paskelbta: 6 kovo, 2024 4:50

Gyveno šuo Rokantiškėse niekam nereikalingas, pririštas prie kiaurai perpučiamos pašiūrės, be maisto, vandens ir meilės. Savininkė, kuriai jis priklauso teoriškai, šuns nematė 4 metus. Neva buvęs draugas ar kokie ten jų ryšiai šuns neatidavė ir todėl ji jo nematė. Na, mes šį šunį matėme net kelis kartus per vieną savaitę, tai, matyt, turint noro būtų ne tik pamačiusi, bet ir pasiėmusi.

Sklypo, kuriame šuo pririštas, savininko nebūna. Jis sako, kad būna ir išvažiuoja tik savaitgaliais (net jei tai būtų tiesa, nelabai aišku, kaip jis įsivaizduoja, kad šuo gali likti visam savaitgaliui vienas nevalgęs ir negėręs), na bet aplinkiniai teigia, kad sklypo savininko ten nebūna niekada, o šuo išgyveno tik jį maitinančių kaimynų dėka, nes nors šuns ir bijo (jis nėra draugiškai nusiteikęs), jo gaila ir maistą nešė nuolat. Mes, beje, sklypo savininko taip pat nesutikome nei karto, o mums atvykus šuo tikrai nepasitiko draugiškai.

Žinoma, tokioje situacijoje siekiame teisenos, gyvūno konfiskacijos, draudimo laikyti kitus gyvūnus. Tačiau čia pasirodo šuns savininkė, ta pati, kuri jo nematė 4 metus, ir visais būdais bando gyvūną atsiimti. Atvyksta ji su draugu, abu galimai neblaivūs, na alkotesterio neturėjom, bet jie šlitinėjo, griuvinėjo ir nerišliai kalbėjo. Sakė, šuns jai reikia, bet jis jos vieno kambario bute netilps, tai gal nuveš pas draugą, su kuriuo atvyko (minėjo, kad jį pažįsta 3 savaites).

Kol kas šuo Vilniaus gyvūnų globos namuose. Ačiū pranešusiam asmeniui, taip pat mūsų Giedrei ir Linai bei VšĮ “Naminukai” Simonai. Dėkojame ir Lietuvos policija, kurie vyko kartu su mumis ir padėjo gyvūną paimti iš šių sąlygų. Taip pat, aukok.lt už galimybę padėti gyvūnams.

Kol laukiame sprendimo, o procesai, kaip visada ilgi ilgi, ką manote jūs? Ar reikėtų atiduoti šunį neva oficialiai šeimininkei? Ar reikėtų jį palikti tokiam laikytojui, kurio ten nebūna ir visas vargas krenta ant kaimynų pečių? Ar manote, kad Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba nuspręs, jog šuo taip ir su tokiais asmenimis gyventi neturėtų?

* Primename, kad jau galite skirti 1,2% GPM mūsų veiklai: www.ggi.lt/gpm ir paremti kitais būdais www.ggi.lt/parama