Nubausti žinomi visuomenėje asmenys dėl šunų ausų kupiravimo

Paskelbta: 21 lapkričio, 2022 22:31

Šių metų pradžioje gavome du skundus, kuriuose nurodyta, kad žinomi visuomenėje asmenys viešina nuotraukas, kuriose matomi šunys kirptomis ausimis.

Kadangi veterinarinės procedūros, siekiant pakeisti gyvūnų išvaizdą ar gyvūnų fiziologines funkcijas (ausų, barzdelių, skiauterių, snapų, uodegų trumpinimas, balso stygų, ragų, nagų, sparnų, kanopų ir ilčių pažeidimas ar pašalinimas, plunksnų išpešimas ar pašalinimas kitu būdu ir kt.), pažeidžiant gyvūnų kūno dalių, minkštųjų audinių ar kaulų struktūrą, išskyrus tam tikrus teisės aktuose nurodytus atvejus, laikoma žiauriu elgesiu su gyvūnais, dėl vieno atvejo kreipėmės į Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT), dėl kito į Lietuvos policija, kuri vėliau perdavė nagrinėti jį VMVT.

Abiem atvejais VMVT informavo, kad GGI pateiktuose pranešimuose informacija pasitvirtino. Buvo pradėtos Administracinių nusižengimų teisenos, nustatyti kalti asmenys bei nubausti piniginėmis baudomis. Kokiomis? Deja, tradiciškai VMVT mūsų neinformavo apie skirtų baudų dydžius.

Belieka paprašyti žiniasklaidos portalų apie tai paklausti Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba ir informuoti visuomenę – DELFI.lt, TV3 televizija, lrytas.lt, 15min, LRT?

Keistame pasaulyje gyvename – atrodytų, turime įstatymą, kuriame draudžiamos kupiravimo procedūros gyvūnams, tačiau atsiranda asmenų ir veterinarijos gydytojų, kurie ignoruoja tą įstatymą ir naudojasi jo spragomis. Viename iš mūsų aprašytų atvejų, gyvūno savininkas teigė, kad tokia operacija šuniui buvo atlikta Baltarusijos Respublikoje dėl galimai susiformavusios hematomos ant dešinės ausies, kurią buvo numatyta pašalinti chirurginiu būdu. Deja, jokių tai įrodančių dokumentų gyvūno savininkas nepateikė.

Štai dėl tokių ir kitų įstatymo apėjimo atvejų mes siekiame jo pakeitimo dėl 0 tolerancijos gyvūnų kupiravimui.

Kartu su Fėjų kaimas – VšĮ Šuniukų fėja įkūrėja Skaistė Svidraitė  turime formą, kuria galite pasinaudoti ir pranešti apie sužalotus gyvūnus:  https://www.nukirpoausis.org

Dėkojame žmonėms už neabejingumą gyvūnų gerovei. Kartu su Jumis mes pasieksime, kad situacija pasikeistų!

Prisidėkite prie žiauraus elgesio stabdymo:

🙏platformoje aukok.lt:  www.bit.ly/GGIaukok

🙏PayPal:  www.bit.ly/GGIPayPal

🙏bankiniu pavedimu: VšĮ Gyvūnų gerovės iniciatyvos, Į.k. 302842427, LT777300010133231565 (Swedbank). 

🙏tapkite nuolatiniu rėmėju www.bit.ly/GGIContribee platformoje.