Obama pasirašė novatorišką testavimo su gyvūnais įstatymą

Paskelbta: birželio 29, 2016 14:15

Prezidentas Barakas Obama praėjusią savaitę pasirašė naują teisės aktą, kuris numato beprecedentinę apsaugą gyvūnams. Naujo įstatymo pagrindas – apriboti bandymus su gyvūnais ir įgalioti kurti naujas, technologijomis pagrįstas, bandymų alternatyvas.

Naujasis aktas įpareigoja, jeigu tik įmanoma, nebenaudoti bandymų su gyvūnais ir numato kurti bei vystyti naujus metodus, kaip in vitro ir in silico.

Kristina Sullivan, gydytojų komiteto už atsakingą mediciną viceprezidentė, teigia, kad: „Šis Lautenbergo aktas yra prasmingas ir galingas žingsnis visuomenės saugumui užtikrinti.Skatinama geriau kurti ir naudoti naujus, žmonėms tinkančius, cheminius bandymų metodus negu naudoti brangius bei nepatikimus bandymus su gyvūnais.

89 metų Frenkas Lautenbergas, senatorius iš Naujojo Džersio, buvo naujo akto kūrimo pradininkas. Senatorius dėjo visas pastangas, kad 1976 metų nuodingų medžiagų kontrolės įstatymas būtų pakeistas iš esmės, tačiau 2013 metais mirė ir nespėjo pabaigti pradėto darbo.

Naujai,vietoje Frenko Lautenbergo, išrinktas senatorius Koris Bukeris (veganas), tęsė pradėtą darbą ir drauge su kitais senatoriais pateikė prezidentui naujai parengtą aktą.

Šiais metais, Džono Hopkinso medicinos mokykla ir antra pagal dydį Brazilijos valstija pareiškė, kad sėkmingai šalina visus kosmetikos bandymus ir medicininius bandymus kuriems naudojami gyvūnai.

biglis

Šaltinis: http://vegnews.com/articles/page.do?pageId=8017&catId=1