Padėkime nuo karo Ukrainoje nukentėjusiems šunis

Paskelbta: kovo 1, 2015 17:16

20150228_Padėkime-nuo-karo-Ukrainoje-nukentėjusiems-šunims_foto2-300x300

Turbūt kiekvienas žinome, kokia situacija šiuo metu Ukrainoje, kasdien girdimos naujienos ir toliau nežadina vilčių, o pastaruoju metu vyko įnirtingiausi mūšiai nuo praėjusios vasaros.

Kai gyventojai yra priversti bėgti nuo politinių konfliktų, kai kuriem iš jų tenka priimti širdį veriančius sprendimus. Neišgalėdami pasiimti savo mylimo gyvūno kartu, jie palieka šunis pririštus prie vartų arba tvorų, tikėdamiesi, kad kas nors pasirūpins paliktais gyvūnais.

Herda – 2 metų kalytė, gyvenanti Donetsko geležinkelio stotyje. Jos darbuotojai kasdien ja rūpinasi. Kuomet į stotį pataikė artilerijos sviediniai, nusinešę kelių žmonių gyvybes, Herda buvo sunkiai sužeista, tačiau prieglaudos “PIF” darbuotojai laiku suteikė skubią, gyvybę išgelbėjusią pagalbą.

Šuo vardu Jennyfer išgyveno bombos sprogimą, kuris nusinešė jos šeimininkų gyvybes. Sprogimas ją apkurtino, ji buvo sužeista skeveldrų. Prieglaudos savanoriai atgabeno ją į savo kliniką, kur ji kelias savaites buvo gydoma.

Pakliuvę į prieglaudą gyvūnai būna alkani ir ištroškę, sergantys, sunkiai sužeisti. Vienas šuo kentėjo nuo metalinio strypo pervėrusio jo kūną. Gyvūnai randami išbadėję, leisgyviai. Nepaisant įspūdingų prieglaudų darbuotojų pastangų, jie susiduria su daugybe kliūčių. Be tinkamos įrangos prieglaudose darbuotojai yra priversti siųsti kraujo mėginius į tolimus miestus, kad šie atliktų jų analizes. Karo zonose tai ne tik sudėtinga, bet ir brangu. Šunų maisto ir veterinarinės priežiūros priemonių kainoms nepaliaujamai kylant, reikalingas skubus finansavimas kad būtų galima išlaikyti šias prieglaudas.

Per pastaruosius šešis mėnesius  “Tarptautinis gyvūnų gerovės fondas”(IFAW, International Fund for Animals Welfare) pamaitino tūkstančius Ukrainos šunų, pradedant nuo gyvūnų Donetske, baigiant prieglaudomis Berdyanske ir Gorlovkoje. Prieglaudos šunims reikia ne tik maisto ir švaraus vandens, bet ir medicininės priežiūros. Dėl to IFAW nusprendė “PIF” prieglaudą Donetske aprūpinti sonograma ir kraujo analizavimo sistema.

Šiuo metu Ukrainai reikia daugiau pagalbos negu bet kada anksčiau. IFAW pradėjo maitindami daugiau nei 1000 šunų Donetske, tačiau šiuo metu maitina ir rūpinasi vis daugiau šunų įvairiuose miestuose.

Padėti jiems galime kiekvienas: dalinkimės šia informacija, skleiskime žinią. Taip pat galite paremti IFAW gelbėjamus sužeistus šunis Ukrainoje, visa informacija, kaip tai padaryti, čia. Jūsų parama bus nedelsiant panaudota padėti sužeistiems ir alkaniems šunims Ukrainoje.