Pasaulinė gyvūnų globos diena Vingio parke

Paskelbta: 6 spalio, 2019 22:31

Informacija paruošta Kamilės Sakalauskaitės iš VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“, siekiant skatinti žmones saugoti savo augintinius bei rūpintis gyvūnų gerove.

Kasmet, spalio 4-ąją, gyvūnų mylėtojai bei jų teisių aktyvstai švenčia Pasaulinę gyvūnų globos dieną. Puikia tradicija tapęs renginys spalio 5 d. Į Vingio parką subūrė ne tik gyvūnų gerovės klausimus sprendžiančias organizacijas, kinologus, dresūros mokyklas, savo amato meistrus ir t.t., bet ir gausų būrį žmonių su savo augintiniais. Juos pramogauti, dalyvauti loterijoje, atlikti užduotis bei laimėti prizus kvietė ir VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvų“ (toliau – „GGI“) komanda, supažindinusi su savo veikla, bei projektais „neBrisius.lt“ ir „Draugiški Gyvūnams“.

 „Tokios šventės labai svarbios, jos ne tik suburia bendraminčius, bet ir padeda informuoti visuomenę, skleisti mūsų idėjas bei dalintis geromis žiniomis apie atliktus darbus. Visada džiaugiamės, jog į renginius žmonės ateina su savo augintiniais, mūsų projekto „Draugiški gyvūnams“ tikslas ir yra skatinti nepalikti savo gyvūnų namuose, kartu lankytis įvairiose vietose: kavinėse, parodose bei renginiuose. Į mūsų palapinę užsukusius žmones supažindinome ir su galimybe dalyvauti „neBrisius.lt“ iniciatyvoje – papasakoti šaunias savo ir augintinio istorijas bei dalyvauti fotosesijose“, – pasakojo organizaciją atstovavę savanoriai.

Renginio dalyviai, užsukę susipažinti su „GGI“ veikla, sprendė gyvūnų gerovės testą, kuriame atsakinėjo į smagius klausimus, tikrino savo žinias  apie „GGI“ projektus, bendrus gyvūnų gerovės klausimus Lietuvoje, žiauraus elgesio atvejus, bei kaip elgtis juos pastebėjus. Keturkojai draugai vaišinosi vandeniu iš įrengto „Šuns baro“ bei džiaugėsi šeimininkų loterijoje laimėtais gardžiais UAB „Mars Lietuva“ įsteigtais prizais.

„Mūsų organizacijos tikslas – spręsti gyvūnų gerovės problemų priežastis, užkertant kelią pasekmių atsiradimui. Džiaugiamės tokiuose renginiuose galėdami pabendrauti su profesionalais, dirbančiais šioje srityje, pasidalinti patirtimi, nuotaikomis, įspūdžiais. O taip pat – tai puiki galimybė su mūsų veikla supažindinti visuomenę, didesnis žmonių sąmoningumas yra itin svarbus “, – džiaugėsi „GGI“ vadovė Beatričė Vaitiekūnaitė-Pliuskė.