Po 33 metų nelaisvės ir kančių mirkė orka – Tilikum

Paskelbta: 7 sausio, 2017 23:20

image
Po 33 metų nelaisvės ir kančių mirė orka, vardu #Tilikum.
SeaWorld parko pranešimas apie tai, kad jie nutraukia orkų veisimo programą, neišgelbėjo nuo mirties Tilikum, kuris 21 kartą buvo išnaudotas apvaisinimui, o 11 jo palikuonių mirė anksčiau už jį. Jis turėtų būti paskutinė kančiose mirusi orka SeaWorld parke.
Tilikum mirtis, kaip ir visas jo gyvenimas – kupina vienatvės ir liūdesio. Būnant 3 metų, jis buvo pagrobtas iš savo šeimos ir įstrigo betoniniame kalėjime. Jis buvo priverstas atlikti beprasmius triukus įvairiose šou programose, taip pat buvo naudojamas kaip spermos bankas apvaisinti kitoms orkoms.
Jis išaugo toks didelis, kad baseinas tapo per mažas išvengti kitų, agresyvių orkų, kurios jį sužeisdavo, apdraskydavo iki kruvinų žaizdų. Jo dantys buvo visiškai sudilę dėl nuolatinio bandymo nukramtyti kalėjimo grotas. Gyvendamas nesibaigiančiose kančiose, skausme ir nuolatiniame strese, Tilikum mirtinai sužeidė 3 žmones, įskaitant trenerę Dawn Brancheau.
Nenuostabu, kad gyvendamas tokiomis sąlygomis Tilikum pasidavė psichikos, o galiausiai – ir fizinėms ligoms. Jo gyvenimas buvo tragiškas ir kupinas skausmo. Toks pat gyvenimas yra ir visų kitų gyvūnų, įkalintų SeaWorld parke.
Tilikum mirė taip ir nesugrįžęs į laisvę, nepasimėgavęs vandenyno srovėmis, nepamatęs savo šeimos… Ilsėkis ramybėje, Tilikum. Pagaliau esi laisvas..