Po plačiai nuskambėjusio įvykio apie šuns užpultą akitą, mes kreipėmės į Lietuvos policiją

Paskelbta: 4 rugsėjo, 2023 9:59

Rugpjūčio pradžioje, gyvūnų turėtojų bendruomenę sukrėtė įvykis, kai neatsakingo asmens augintinis, matant praeiviams, užpuolė ir sukandžiojo šunį, kuris buvo tvarkingai vedžiojamas su pavadėliu.

Agresyviai nusiteikęs šuo įsikibęs laikė akitos veislės šunį. Šunis atskyrus, užpuolikai skubiai pasišalino (nuoroda į straipsnį apie įvykį – https://bit.ly/3sJ5pT0 ) .

Į įvykio vietą buvo iškviesta policija, kuri nespėjo atvykti.

Skaistė Svidraitė (Fėjų kaimas – VšĮ Šuniukų fėja) ėmė raginti savo bendruomenę dalintis užpuolikų nuotraukomis, siekiant juos atpažinti (savininką ir šunį), bei siųsti informaciją GGI.

Nors akitos veislės šuns savininkė atsisakė mūsų pasiūlytos pagalbos rašant pareiškimą dėl užpuolimo, mes sulaukėme daugybės žinučių iš kitų žmonių, kurie liudijo apie neatsakingą asmens elgesį ir teisės aktų reikalavimų nesilaikymą. O taip pat, atsirado ir dar vienas nukentėjusysis asmuo, kurio šuo buvo užpultas anksčiau minėto šuns.

Šiuo pagrindu su visa turima informacija kreipėmės į Lietuvos policiją. Dabar jau gavome atsakymą, kad pradėtas tyrimas dėl nusižengimo numatyto LR ANK 346 straipsnio 4 dalyje ir asmeniui surašytas administracinio nusižengimo protokolas.

Mus nustebino tai, kad Žirmūnų šunų augintojų bendruomenė jau ilgą laiką kentė neatsakingo šuns savininko elgesį. Teroras vyko ilgą laiką, ir kaip paaiškėjo, akitos veislės šuo nebuvo pirmas šuo, kuris buvo sužalotas būtent šio šuns. Dėl tylėjimo ne tik nusikaltėlis vaikšto laisvėje, bet ir dėl jo lieka neperspėta visuomenė, ko paskoje nukenčia vis nauji augintiniai.

Dėkojame, kad po mūsų kreipimosi atsiliepti, žmonės pasidalino savo istorijomis. Jų dėka, mes galėsime siekti, kad asmuo būtų nubaustas griežčiausia bausme bei jam būtų draudžiama laikyti gyvūnus, juolab, kad jis pranešėjams gyrėsi, jog dresuoja šunis kovoms.

Lietuvos policija , tikimės produktyvaus bendradarbiavimo vardan teisingumo ir gyvūnų gerovės.

Nelikite abejingi žiauraus elgesio su gyvūnais atvejams. Žinokite, kad už tai yra atsakomybė ir yra institucijos, atsakingos už gyvūnų priežiūrą: bit.ly/Gyvunu-Neprieziuros-Atvejai

Nuotrauka stop kadras iš internete išplitusio užpuolimo video.