Po truputį atsisakoma šunų rišimo prie grandinių

Paskelbta: 23 spalio, 2023 17:01

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informavo, kad nuo šių metų lapkričio 1 d. veisėjams bus draudžiama laikyti šunis nuolat pririštus.

Suprantame, kad dirbantiems gyvūnų gerovės srityje šis sprendimas atrodo keistas, tačiau tai pirmas žingsnis, kadangi visiems vienu draudimu imti ir uždrausti neišeina – visai kito lygio teisės aktas reikalingas. Su teisėkūra, deja, taip yra, kad tenka dirbti tokiais žingsniais, kokiais yra įmanoma daryti pokytį, net jei ne visada tai yra taip, kaip norėtųsi.

Spalio 4 d. VMVT vyko Patariamosios ekspertų grupės gyvūnų gerovės klausimams diskusija dėl atsisakymo nuolat laikyti pririštus laikomus šunis. Šioje grupėje dalyvauja ir mūsų organizacijos vadovė Beatričė Vaitiekūnaitė. Priimtas sprendimas, jis artimiausiu metu bus inicijuotas ir įtvirtintas teisės normos pakeitimas, kuriuo bus uždrausta nuolat rišti gyvūnų globėjų laikomus šunis.

Jau net 15-oje Europos Sąjungos valstybių narių, pvz., Vokietijoje, Austrijoje, Lenkijoje, Švedijoje ir kt., galioja draudimas rišti šunis. Slovėnijoje, Danijoje, Liuksemburge ir Vengrijoje galima pririšti tik laikinai, kol, pavyzdžiui, savininkas lankosi prekybos centre. Kitose šalyse draudimai taip pat galioja tik su tam tikromis išlygomis.

🗣 Mūsų organizacija kategoriškai pasisako, kad šunys nebūtų rišami prie grandinių. Priežastis, kodėl tai pavojinga gyvūnui, rasite čia 👉https://bit.ly/3Ss8pOP.

Daugiau apie priimtą sprendimą: https://shorturl.at/efMPY .