Pranešk

VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“ yra nevyriausybinė organizacija, siekianti užtikrinti viešojo intereso gynimą ir atstovavimą gyvūnų gerovės ir apsaugos srityje.

Mūsų tikslas – teisinėmis priemonėmis prisidėti prie gyvūnų gerovės ir apsaugos standartų taikymo ir laikymosi užtikrinimo. Mes bendradarbiaujame su valstybinėmis institucijomis, įgyvendinančiomis gyvūnų gerovės ir apsaugos reikalavimus – vietos savivaldybėmis, policija bei Valstybine maisto ir veterinarijos tarnyba.  Siekdami užtikrinti gyvūnų gerovės ir apsaugos standartus, mes, kaip nevyriausybinė organizacija, kreipiamės į šias kompetentingas institucijas dėl gyvūnų gerovės pažeidimų. Savo veikla siekiame, jog  kiekvienas atvejis, susijęs su gyvūnų nepriežiūra, laikymo taisyklių pažeidimais ar žiauriu elgesiu su gyvūnais, būtų skaidriai ir tinkamai ištirtas, o priimtas sprendimas atitiktų gyvūnų gerovės ir apsaugos standartus.

Pastebėję gyvūnų gerovės pažeidimus, turite informacijos apie gyvūnų daugintojus galite kreiptis  tiesiogiai į kompetentingas institucijas, atsakingos už gyvūnų gerovę:

Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą (tel.nr.: 1879 arba el. paštu: skundai@vmvt.lt):

* dėl gyvūnų gerovės reikalavimų pažeidimų;

* dėl gyvūnų dauginimo veiklos.

Lietuvos policiją (skubios pagalbos atveju bendru pagalbos telefonu 112 arba www.epolicija.lt):

* dėl žiauraus elgesio su gyvūnais ar jų kankinimo.

Miesto ar rajono savivaldybės viešosios tvarkos skyrių:

* dėl gyvūnų laikymo taisyklių pažeidimų;

* dėl bepriežiūrių (palaidų) gyvūnų.

Miesto ar rajono savivaldybei pavaldžias įmones arba organizacijas, su kuriomis savivaldybė sudariusi sutartį dėl beglobių gyvūnų priežiūros:

* dėl beglobių gyvūnų;

* radus sužeistą naminį gyvūną.

Aplinkos apsaugos departamentą (skubios pagalbos atveju bendru pagalbos telefonu 112 arba el.paštu: info@aad.am.lt):

* dėl žiauraus elgesio su laukiniais gyvūnais ar jų kankinimo;

* pastebėjus aplinkos apsaugos pažeidimus.

Tam tikrais atvejais, praneškite informaciją bendruoju pagalbos telefonu 112, o ten dirbantys specialistai perduos ją atitinkamoms reaguojančioms tarnyboms:

* nutrenkėte kelyje laukinį ar naminį gyvūną;

* pastebėjote medyje, lange ar kitoje ertmėje užstrigusį,  į nelaimę patekusį gyvūną;

* pastebėjote mieste laukinį gyvūną, keliantį grėsmę aplinkiniams ar sau (pvz. gyvūnas blaškosi gatvėje, įtariate jį sergant pasiutlige ir pan.);

* radus sužeistą laukinį gyvūną ar paukštį.

Radus sužeistą laukinį gyvūną ar paukštį galima kreiptis ir į Gyvūnų globėjų asociaciją (žr.https://bit.ly/Radau-Laukinį-Gyvūną, https://bit.ly/Radau-Laukinį-Paukštį).

Jei gavote atsakymą, jog atsakinga institucija netirs nepriežiūros, žiauraus atvejo su gyvūnu, ar nesutinkate su gautu atsakymu – praneškite mums, esant pagrindui apskųsime sprendimą įstatymų numatyta tvarka. Pranešimą siųskite: info@ggi.lt būtinai nurodant:

  • Savo vardą/pavardę;
  • Telefono numerį;
  • Žmogaus duomenis, apie kurio elgesį pranešate;
  • Įvykio aprašymą ir kuo tikslesnę veiksmo vietą;
  • Įvykio datą;
  • Liudijančius asmenis ir jų kontaktus;
  • Įvykio nuotraukas arba video, nes dažniausiai be vaizdinės medžiagos nieko padaryti negalime, tad prašome ją prisegti.

Gavę Jūsų nurodytus duomenis, imsimės visų būtinų priemonių užtikrinti, jog gyvūnų gerovės pažeidimų atvejai būtų tinkamai ir skaidriai ištirti.

Praneškite mums, jei gavote atsakymą, jog atsakinga institucija netirs nepriežiūros, žiauraus atvejo su gyvūnu, ar nesutinkate su gautu atsakymu, esant pagrindui apskųsime sprendimą įstatymų numatyta tvarka.

Dirbkime dėl gyvūnų gerovės kartu!