Privalomas gyvūnų ženklinimas ir registravimas nuo 2016 m.

Paskelbta: 19 lapkričio, 2013 17:10

Lapkričio 11 dieną Valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje įvyko susitikimas dėl augintinių ženklinimo ir registravimo, kuris Lietuvoje bus privalomas nuo 2016–ų metų sausio 1 dienos.

Susitikime dalyvavo Žemės ūkio ministerijos, VMVT, Kinologų draugijos, mūsų organizacijos bei kitų institucijų ir asociacijų atstovai. Susitikimo kviestinis svečias buvo visuomeninės organizacijos „Tasso“ atstovas Philip McCreight, kuris pristatė ES esančias augintinių registracijos sistemas. Iš Vokietijos atvykęs specialistas pristatė Vokietijoje, Belgijoje, Austrijoje ir dar keliose ES šalyje esančias sistemas: jų privalumus ir trūkumus. P. McCreight paminėjo, kad yra labai svarbu, jog būsima gyvūnų registracijos duomenų bazė apimtų jau veikiančias privačias duomenų bazes. Taip pat, registruotų gyvūnų Europinio paso numerį. Svarbu ir tai, kad gaminamos mikroschemos būtų tikrinamos valstybinių institucijų ir atitiktų ISO standartus, siekiant išvengti importinių, kurių identifikacijos numeris rodytų klaidingą gyvūno kilmės šalį. Tačiau išvardinęs visus punktus, svečias pridėjo, jog prieš kuriant duomenų bazę, pirmiausia turime nuspręsti, ko iš jos norime: surasti paklydusio augintinio namus, fiksuoti gyvūno sveikatos informaciją, suradę be priežiūros lakstantį augintinį, turėti galimybę nubausti šeimininkus ar pasiekti kitus tikslus. Nuo atsakymo į šį klausimą priklausys, kiek ir kokios informacijos rinksime ir kaupsime.

Trumpai tariant, susitikimas buvo labai naudingas, nes už būsimą sistemą atsakingos institucijos turėjo galimybę pasisemti žinių, užduoti įvairių klausimų. Tikimės, kad ir artimiausiu metu Žemės ūkio ministerijoje kuriama darbo grupė bus geras postūmis į priekį bei didelė galimybė pamatyti ir įtraukti ne tik valstybinių institucijų, bet ir veterinarų, organizacijų ir žmonių matomas problemas ir galimus jų sprendimo būdus, nes šio susitikimo metu pastebėjome, kad kol kas dar yra labai daug neaiškumų.

„Gyvūnų gerovės iniciatyvos“ kolektyvas