Projekto – „Grožio kaina“ pristatymas ir ekspozicija

Paskelbta: lapkričio 16, 2016 9:59

Visas renginio akimirkas pamatysite: ČIA

Fotosesijos akimirkas įamžino: Richard Feddi kūrybinė komanda, video žemiau:

Lapkričio 15 dieną, kino teatre „Multikino“, vyko žinomų žmonių portretų pristatymas. „Make Up Store Lietuva“ ir VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“ organizuojamame projekte sutiko dalyvauti net šeši garsūs Lietuvos žmonės, kiekvienam iš jų, profesionalaus grimo pagalba, kurį atliko grimerė Elena Permogorskaya, buvo sukurtos autentiškos žaizdos, nuo kurių kenčia ir miršta gyvūnai kosmetikos pramonėje. Žymiai Lietuvoje fotografų komandai „Fotogenijams“ Vaidas Baumila pozavo kartu su Biglių veislės šunimi, Skaiva Jasevičiūtė-Kraujalė su žiurke, Robertas Kalinkinas su pelėmis, Indrė Stonkuvienė su jūrų kiaulyte, Žydrūnas Savickas su triušiuku, o Agnė Kulitaitė su kate.

Fotosesijos metu kūrybinė komanda turėjo suvaldyti ne vieną spurdantį gyvūnėlį. Indrė Stonkuvienė pozuodama kartu su jūrų kiaulyte turėjo ne tik ją nulaikyti, bet ir nuraminti mažąją fotosesijos dalyvę. Vaido Baumilos fotosesijos metu globojamas Biglio veislės šuo iš tiesų įrodė, kad šuo yra geriausias žmogaus draugas ir fotosesijos metu išliko be galo ramus, draugiškas ir labai noriai pozavo prieš objektyvą. Stiliusos.lt portalo vadovė Agnė Kulitaitė sutiko fotosesijos metu įsiamžinti kartu su savo augintine Salomėja, kuri buvo tikras išbandymas fotografams.

Projekto idėjos autoriai „Make Up Store Lietuva“ inicijavo šį projektą vedami noro šviesti ir informuoti visuomenę apie „draugišką“ bei „atsakingą“ kosmetiką. Lietuvoje apie šią problemą kalbama labai mažai, todėl projekto kūrėjai nusprendė pirmieji prabilti garsiai ir atkreipti visuomenės dėmesį  į kas dieną naudojamą kosmetiką.

Renginio metu žmonės buvo supažindinti su kosmetikos testavimo realybe, alternatyviais bandymų metodais, gyvūnams draugiškais ir nedraugiškais prekių ženklais.

Bandymuose su gyvūnais, dėl naujų kosmetikos priemonių, žiaurias kančias ir mirtį patiria visi projekte įamžinti gyvūnai. Tai neturėtų būti toleruojama, nes yra etiškų būdų išbandyti ingredientus, tokių kaip bandymai mėgintuvėliuose su žmogaus ląstelėmis arba sukuriamas kompiuterinis modelis, kuris parodo realią žmogaus organizmo reakciją. Taip pat reikėtų nepamiršti, kad bandymai su gyvūnais nėra tikslūs, gyvūno organizmas neatitinka žmogaus organizmo, o taip pat streso būsenoje parodoma reakcija nėra adekvati, todėl tokie bandymai tampa dar labiau absurdiškais ir nepateisinamais. Sužinoti, ar jūsų naudojama kosmetika nėra testuota su gyvūnais, galite apsilankę puslapyje: www.atsakingakosmetika.lt.

Portretus galima išvysti „PPC Ozas“ kino teatro „Multikino“ erdvėse iki š.m. lapkričio 19 dienos. Vėliau jie bus perkelti į šešis Vilniaus „Coffee Inn“, kur bus matomi dar dvi savaites.

„Make Up Store Lietuva“ kartu su Všį „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“ siekia skatinti žmones susimąstyti apie kasdienius įpročius ir rinktis draugišką bei atsakingą kosmetiką.

Portretai: Fotogenijai

Grimas: Elena Permogorskaya

Renginį fotografavo: Elena Rutkauskaitė / GliuckStudio photography / videography

Nuostabi organizatorė, galinti suorganizuoti bet ką: Kristina Pranytė

Erdvė: Multikino Ozas žmogus: Raimundas Bilinskas

Kosmetika: Make Up Store Lithuania, neatliekantys bandymų su gyvūnais