Rumunija uždraudė laukinių žvėrių pasirodymus cirkuose

Paskelbta: 21 birželio, 2017 19:50

elephant-1412307_960_720

Rumunija tapo dvidešimt penktąja Europos valstybe, uždraudusia laukinių žvėrių pasirodymus cirkuose. Čia žmonės nebeišvys tigrų, liūtų, lokių, dramblių. Apie tai ši valstybė paskelbė birželio 13 d.

Ryžtingų veiksmų buvo imtasi po to, kai šių metų sausį Bukarešte vienuolika cirko žvėrių, tarp kurių buvo du Sibiro tigrai, žuvo gaisro liepsnose. Peticiją per dvidešimt keturias valandas pasirašė 10 000 gyvūnų ir gamtos mylėtojų. Iš viso kampanija surinko 63 000 parašų.

Per aštuoniolika mėnesių nuo įstatymo įsigaliojimo Rumunijos cirkų žvėrys turės būti perkelti į rezervatus, prieglaudas ar zoologijos sodus. Neįvykdžius šio susitarimo, žvėrių savininkai gali būti nubausti iki vienerių metų nelaisvės.

Tiesa, cirkams bus leista naudoti kai kuriuos gyvūnus tam tikromis aplinkybėmis. Tarp tokių gyvūnų minimi delfinai ir egzotiniai paukščiai.

Kaip bebūtų, Rumunija žengė didelį žingsnį į priekį, pripažinusi laukinių žvėrių teisę į gyvenimą be smurto, kankinančių treniruočių, botago ir priverstinio žmonių linksminimo.

Informacija paruošta VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“, siekiant skatinti žmones saugoti savo augintinius bei rūpintis gyvūnų gerove.

Šaltiniai:

http://wwf.panda.org/?302690%2FWild-animals-banned-from-Romanian-circuses

http://www.news24.com/Green/News/romania-to-ban-wild-animals-in-circuses-20170613