San Franciskas pradėjo karą su daugintojais

Paskelbta: vasario 22, 2017 14:10

dog-1441396_960_720

San Franciske įvyko balsavimas, kurio metu nuspręsta uždrausti gyvūnų parduotuvėms prekiauti šunimis ir katėmis, kurie nėra iš prieglaudų. Tokiu būdu norima kovoti su taip vadinamais “šuniukų fabrikėliais” bei padėti tūkstančiams benamių keturkojų surasti namus.

Antradienį San Francisko miesto taryba, 4 regiono tarybos narės Katy Tang siūlymu, iniciavo anoniminį balsavimą dėl dalinio sveikatos kodekso pakeitimo. Naujos taisyklės skelbia, kad gyvūnų parduotuvėms bus leidžiama prekiauti tik šunimis ir katėmis iš prieglaudų ar gyvūnų gelbėjimo ir globos tarnybų, o taip pat draudžiama prekiauti jaunesniais nei 8 savaičių amžiaus gyvūnais.

“Mes nuoširdžiai tikimės, kad ši žinutė pasieks žmones ne tik San Franciske ir Kalifornijoje, bet ir visame pasaulyje,” – taryboje kalbėjo K. Tang.

Šiomis pataisomis norima sustabdyti “nehumaniškas ir visuomenę klaidinančias daugintojų, kurie gyvūnų parduotuvėms tiekia keturkojus tiesiog milžiniškais kiekiais, praktikas. Jos niekaip nepaveiks licenzijuotų veisėjų ir veislynų,“ – aiškinamajame rašte užtikrino pataisų iniciatorė K. Tang.

“Šis įsakymas pasitarnaus kaip atbaidymo priemonė, apsauganti San Franciską nuo “verslininkų” antplūdžio, kurie kačiukus ir šuniukus “gamina” tokiais kiekiais, it detales ūkinių agregatų fabrike”,- rašoma aiškinamajame rašte.

K. Tang pakvietė žmones dalyvauti balsavime ir savo asmeninėje Facebook paskyroje. Ji taip pat paminėjo ir nutikimą, kai JAV Agrikultūros departamentas paskelbė “apvalantis tinklapį nuo įrašų apie gyvūnų gerovę”, po kurio buvo išimta visa informacija ir statistika, susijusi su gyvūnų nepriežiūros ir kankinimo atvejais. Čia anksčiau buvo pateikiama informacija ir apie daugintojus bei nehumaniškas jų veiklos vykdymo sąlygas.

“Aš buvau šokiruota, kai sužinojau, kad JAV AD išėmė informaciją apie gyvūnų nepriežiūros atvejus, įskaitant ir kačių bei šunų daugintojus,”- rašė K. Tang. “Mes meldžiame JAV Agrikultūros Departamento šią informaciją vėl padaryti viešai prieinamą.”

Antradienio balsavimas buvo priimtas su gyvūnų gerovės organizacijų aplodismentais. San Francisko nevyriausybinė gyvūnų gerovės organizacija tai pavadino “Puikiomis naujienomis”. Palaikymą išreiškė ir San Francisko gyvūnų globos ir kontrolės tarnyba. Šios dvi organizacijos per metus namus padėjo rasti 6300 gyvūnams, daugumai kurių – bendradarbiaujant su gyvūnų parduotuvėmis.

Parengė VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“ remiantis Huffingtonpost informacija

Iš anglų k. vertė Ingrida Karpuškaitė

Originalaus straipsnis:

http://www.huffingtonpost.com/entry/san-francisco-rescue-dogs-cats_us_58a5437ce4b045cd34be9fcd