Seimas pritarė leidimui skersti neapsvaigintus gyvulius – bet tai dar ne pabaiga! | LGTAO

Paskelbta: 24 rugsėjo, 2014 14:48

skerdimas-300x230

Lietuvos Respublikos Seimas šiandien, ypatingos skubos tvarka, priėmė Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo pataisą, leidžiančia skersti gyvulius prieš tai jų neapsvaiginus.

Įstatyme įtvirtinta, kad ūkinių gyvūnų skerdimas, prieš tai jų neapsvaiginus, religinėms apeigoms atlikti būtinais metodais, jeigu šie gyvūnai skerdžiami skerdykloje, nebus laikomas žiauriu elgesiu su gyvūnais ar jų kankinimu.

Už tokią įstatymo pataisą balsavo 57 seimo nariai, prieš 4 seimo nariai ir 11 seimo narių susilaikė.

Seimo narių pasisakymus, komentarus galite peržiūrėti atsisiuntę vaizdo įrašą: nuo 02.24.30 min. Seimo rytinio plenarinio posėdžio Nr.178 vaizdo įrašas  

Susipažinti, kaip balsavo konkretūs seimo nariai, galite čia: http://www3.lrs.lt/pls/inter/w5_sale.bals?p_bals_id=-18881

Kad toks įstatymas įsigaliotų, jį 10 dienų bėgyje turi pasirašyti Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Prezidentė taip pat turi teisę nepasirašyti šio įstatymo. Šiandien raštu mes jau kreipėmės į Prezidentę prašydami nepritarti tokiam įstatymui ir jo nepasirašyti.

Kviečiame visus Lietuvos piliečius, neabejingus gyvūnų kančioms, skirti kelias minutes savo laiko ir taip pat nusiųsti trumpą elektroninį laišką Prezidentei kanceliarija@prezidentas.lt kultūringaiišreiškiant savo nepritarimą šiai gyvūnams žiauriai įstatymo pataisai bei paraginant nepalaikyti seimo sprendimo.

Jei norime, kad politikai pradėtų kreipti dėmesį į gyvūnus, kaip jausmus turinčias būtybes, privalome būti aktyviais ir akivaizdžiai reikšti nepritarimą žiauriam elgesiui su gyvūnais!

Kaip tokia pataisa atrodo praktikoje galite pamatyti šiame video (įspėjame – vaizdai gali šokiruoti).

Netylėk – nusiųsk trumpą laišką Lietuvos Respublikos Prezidentei kanceliarija@prezidentas.lt ir padėk mums užkirsti kelią tokiam elgesiui su gyvūnais!