Stella McCartney Paryžiuje pristatė kolekciją iš dirbtinės odos

Paskelbta: 22 kovo, 2017 7:30

Photograph: WWD/Rex/Shutterstock

Photograph: WWD/Rex/Shutterstock

Praėjus vos kelioms minutėms po madų šou Stella McCartney aptarinėjo kolekciją užkulisiuose, kol buvo nutraukta fotografų, reikalaujančių galimybės nufotografuoti ją su įtakingais, pirmoje eilėje sėdėjusiais svečiais.
Nors tokios nuotraukos ir būtų naudingos jos prekiniam ženklui, McCartney laikėsi savo. „Tai nėra svarbu”, – tarė ji, atsukdama nugarą kameroms ir toliau tęsdama pokalbį apie tai, kaip ji tikėjosi, jog švarkai ir batai, kuriuos pademonstravo ant savo pakylos, gali mesti iššūkį odos vaidmeniui mados industrijoje.
Jei nežinotumėte, jog McCartney pasisako už gyvūnų gerovę, to niekuomet ir neatspėtumėte iš jos šiandieninių mados šou. Šioje ateinančio rudens kolekcijoje buvo sviesto švelnumo juodos odos kelnės, elegantiški zomšinio audinio švarkai, prabangios nappa odos rankinės ir sportbačiai su microsuede audinio atraižomis.
Visa tai McCartney vadina „oda be odos” (angl. skin-free skin; dirbtinė oda) – šiuolaikiškas, draugiškas gyvūnams audinys, kuris yra neatskiriamas nuo tikros odos.
„Dar visai neseniai aš vengiau naudoti dirbtinę odą, nes ji niekada neatrodė pakankamai prabangiai”, – sakė McCartney. Ji visuomet paisydavo to, jog jos prabangus prekės ženklas gali būti nuvertintas už dirbtinės odos naudojimą, mat ši neprilygo tikrajai.
„Aš esu tokia laiminga, jog mes pagaliau sukūrėme audinį, kuris atrodo taip pat puikiai kaip tikra oda. Tai iš tiesų iškelia klausimą industrijai – ar dar yra prasmės naudoti odinius audinius?” – sakė ji.
Dirbtinės odos elementai pridėjo naują elegancijos prieskonį, kur anksčiau McCartney įmantrūs siuvinėjimai tik rėždavo akis. Anglijos užmiesčio moterų pamiltas rudai margas tvidas šiomis mados savaitėmis buvo matomas ne kartą, bet jis retai atrodė taip madingai ir seksualiai kaip McCartney aukštinto liemens švarke, kuris puikiai išryškina visus išlinkimus.
McCartney pabrėžia faktą, jog jos prekės ženklas įsikūręs Britanijoje, nors pats madų šou ir vyksta Paryžiuje. Jojiko tema buvo puikiai atspindėta kūrinyje, kuris rėmėsi George Subbs paveikslu „Žirgas, išgąsdintas liūto“. Vis tik didžiausia šou pažiba tapo Balmoral-esque dygsniuotas paltas, kartu su platėjančiomis, vilnonėmis kelnėmis aukštu liemeniu ir struktūruota Falabella rankine.

Informacija paruošta VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“, remiantis „The Guardian“ informacija, siekiant skatinti žmones saugoti savo augintinius bei rūpintis gyvūnų gerove.
https://www.theguardian.com/fashion/2017/mar/06/fur-stella-mccartney-unveils-skin-free-skin-paris-fashion-