Sukišti į maišus ir paruošti virti: Vietnamo turguje bejėgiai naminiai gyvūnai parduodami už 50 svarų ir vadinami „mažojo tigro“ delikatesu

Paskelbta: kovo 22, 2018 19:20

  • Kačių gelbėtoja filmavo Ho Chi Minh miestelio turguje praėjusį mėnesį;
  • Kačių mėsa Vietname laikoma delikatesu, patiekalų kainos siekia iki 57 svarų;
  • Dalis kačių, pardavinėjamų šiame mėsos turguje, yra pavogtos iš mylinčių šeimininkų;
  • Pasak pranešimų, Vietnamas uždraudė kačių mėsos restoranus dar 1997 m., tačiau šios mėsos industrija klesti, nepaisant įstatymų.

Šios siaubingos nuotraukos rodo, kas dedasi Vietnamo turguje, kur katėms lupamas kailis, jos verdamos, kapojamos ir ruošiamos delikatesui “mažasis tigras”. Kačių gelbėtoja, prisistatanti kaip Quyen, filmavo Ho Chi Minh miesto Quan Binh turguje praėjusį mėnesį tam, kad atkreiptų dėmesį į tai, kas čia vyksta.

Kačių mėsa arba patiekalas, žinomas pavadinimu “mažasis tigras”, vartojama Vietname tam, kad žmogus įgautų jėgos, katės gyvybingumo, bei norint apsisaugoti nuo nesėkmių. Tokių patiekalų kaina siekia iki 57 svarų.

Kaip matosi savanorės Quyen video, kai kurios katės yra su antkakliais. Tokios katės, manoma, yra pavogtos iš jas mylinčių šeimininkų ir dabar laukia savo žiauraus likimo.

Michele Brown, kovos prieš šunų mėsos vartojimą organizacijos vadovė, paviešino šį kraupų video tam, kad atkreiptų visuomenės dėmesį, nes apie kačių mėsos turgus yra mažai žinoma. Katės yra pamirštos aukos šunų mėsos turguose.

Kol šunų mėsos turgūs sulaukia labai daug visuomenės dėmesio, kačių mėsos turgūs nesulaukia jokio. Todėl savanorė nusprendė paviešinti, kas dedasi tokiose vietose. Dažniausiai toks mėsos naudojimas yra apipintas prietarais, pagal kuriuos kiekvieno mėnesio pradžioje tokius patiekalus suvalgęs žmogus nuveja nuo savęs nelaimes, padidina savo libido ir netgi įgauna katės judrumo.

Situacija išties yra tragiška. Mėsininkai nori kietos mėsos, dėl to jie terorizuoja kates prieš jas nužudydami tam, kad jų mėsoje būtų kuo daugiau adrenalino. Katės yra jautrios erdvei, tad jie sumeta jas visas į vieną mirties narvą, tada užmušę vieną iš jų uždeda ją ant narvo viršaus, taip įvarydami nesuvokiamą stresą viduje likusioms katėms. Restoranai, pardavinėjantys kačių mėsos patiekalus, Pietryčių Azijos šalyse klesti, patiekalų kaina vyrauja nuo 43 iki 57 svarų.

Pasak šaltinių, Vietnamas uždraudė kačių mėsos restoranus 1997 m., po žiurkių maro epidemijos, tačiau M. Brown sako, jog ši industrija klesti, nepaisant įstatymo. Anot jos, kačių patiekalai tokie populiarūs, jog katės netgi gabenamos iš kaimyninės Kinijos ir Laoso tam, kad būtų patenkinti rinkos poreikiai. Tokios mėsos vartojimas yra pavojingas sveikatai, nes neretai patiekalai gaminami iš laukinių benamių kačių.

Kaip ten bebūtų, to nepakanka, kad smalsūs turistai nesusigundytų paragauti šių patiekalų ir savo keliones paįvairintų šiokia tokia egzotika. Yra atvejų, kuomet žmonės Vietname mirė nuo tokių patiekalų, be to, lieka labai didelė rizika susirgti ateityje, kadangi dauguma kačių yra ligų nešiotojos. Vis dėlto, M. Brown vis dar sutinka turistų, kurie pasiryžę išbandyti tokius egzotinius patiekalus savo kelionių metu, dėl to tai tik dar didesnė paskata viešinti šią informaciją ir taip padėti kovoti gyvūnų gelbėjimo organizacijoms bei šviesti visuomenę.

Informacija paruošta VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“, siekiant skatinti žmones saugoti savo augintinius bei rūpintis gyvūnų gerove.

Šaltinis: http://www.dailymail.co.uk/news/article-5504559/Inside-sickening-Vietnamese-CAT-meat-market.html#ixzz5AB34OTgb