Sukurtas žmogaus ir kiaulės hibridas

Paskelbta: 30 sausio, 2017 14:51

03-human-pig-chimera.adapt.590.1

Nuostabus, tačiau prieštaringas žingsnis – mokslininkai paskelbė, kad jiems pavyko sukurti pirmuosius žmogaus ir kiaulės hibridus. Šis projektas įrodo, kad žmogaus ląstelės gali būti įvestos į ne žmogaus organizmą, jame išgyventi ir netgi jame augti.

Šis biomedicinos tyrimas jau seniai buvo viltis ir svajonė mokslininkams išspręsti kritinį organų donorų trūkumą.

Kas 10 minučių vis naujas asmuo yra įtraukiamas į laukiančiųjų sąrašą organų transplantacijai. o kiekvieną dieną 22 žmonės miršta taip ir nesulaukę organo, kurio jiems reikia. O kas, jeigu vietoj to, kad laukti gerojo donoro, galėtume užsiauginti reikiamą organą gyvūno organizme?

Kaip žurnale Cell skelbia tarptautinė mokslininkų komanda, vadovaujama Salk instituto, dabar tai yra vienas žingsnis arčiau realybės. Komanda sukūrė tai, kas moksliškai žinoma kaip chimera: organizmas, kuriame yra ląsteles iš dviejų skirtingų rūšių. (Daugiau apie DNR revoliuciją skaitykite National Geographic “žurnale.)

Anksčiau žmonių ir gyvūnų chimeros buvo absoliučiai nepasiekiamas reiškinys. Tokie eksperimentai šiuo metu yra netinkami būti finansuojamais viešojo finansavimo JAV (Iki šiol Salk komanda chimeros projektui rėmėsi privačiais rėmėjais). Visuomenės nuomonė taip pat stabdo organizmų, kurie yra pusiau žmogaus, pusiau gyvūno dalis, kūrimą.

Tačiau pagrindinis Stalk instituto tyrimo autorius Jun Wu mano, kad turime pažvelgti į mitines chimeras, tokias kaip žmogaus ir paukščio hibridą – angelą. “Senovės civilizacijose chimeros buvo siejamos su Dievu,” sako jis, ir mūsų protėviai tikėjo, kad “chimerinė forma gali apsaugoti žmones.” Tam tikra prasme, komanda tikisi, kad žmonių ir gyvūnų hibridai būtent tai gali vieną dieną ir padaryti.

Daugiau apie tai: http://news.nationalgeographic.com/