Šunų žalojimas: veisėjai apkarpo ausis, sekdami socialinių tinklų tendencijomis

Paskelbta: 20 birželio, 2022 22:15

Tokia antraštė nuskambėjo dar 2021 m. Jungtinėje Karalystėje, kuomet buvo atliktas tyrimas, teigiantis, kad veisėjai siūlo apkirpti šunims ausis, kad šie atrodytų “gražiau” ir būtų paklausūs.

Ne paslaptis, ir Lietuvoje, socialiniuose tinkluose nuolat matyti viešinamos nuotraukos ar vaizdo įrašai, kuriuose vaizduojami šunys, karpytomis ausimis, tačiau ši era mūsų šalyje jau baigiasi. 

Visai neseniai, teko susidurti su situacija, kuomet gavome skundą dėl veisėjo, kurio „Facebook“ paskyroje talpinamos šunų, karpytomis ausimis, nuotraukos. Dėl šio įvykio kreipėmės į atitinkamą instituciją, kuri nustatė, kad veisėjas nekarpo savo šunims ausų, tačiau pardavimų portaluose pateikia šunų su kupiruotomis ausimis, kurie yra jo draugo veisėjo, gyvenančio Baltarusijoje, nuotraukas. Nors veisėjas savo gyvūnams ausų nekarpo, tačiau mes nepalaikome kupiruotų šunų pardavimo iš jo draugo veislyno ar net tokio marketingo naudojimo pirkėjams pritraukti, todėl džiaugiamės, kad veisėjas buvo įpareigotas tokius skelbimus išimti.

Tikimės, kad žmonėms vis natūraliau atrodys tokių žiaurių procedūrų grožio vardan nepalaikymas ir vis mažiau bus vadovaujamasi tam tikrais stereotipais dėl gyvūnų išvaizdos. Pastebėjusius panašios informacijos, prašome ją siųsti mums aiste@ggi.lt. 

Prisidėti prie gyvūnų gerovės galite Jums patogiais būdais: www.ggi.lt/parama