Šuo be pasivaikščiojimų, kaimynai fekalijų karalystėje

Paskelbta: 7 kovo, 2024 16:54

Gavome pranešimą apie nevedžiojamą šunį. Pasak pranešėjo šuo tik išleidžiamas į balkoną pasituštinti ir, kaip matome iš nuotraukos, tai tiesa. Gyvūno laikytojas – senyvo amžiaus asmuo, sunkiai paeinantis, tad iš vienos pusės suprantama, kad vedžioti šunį sunku, tačiau ar dėl to turi kentėti tiek šuo, tiek aplinkiniai gyventojai? Susirūpinęs gyvūno gerove ir sveikata Pranešėjas kreipėsi į savivaldybę, VMVT, tačiau niekas neveikė, todėl galiausiai kreipėsi į GGI.

Mes su pagalbos prašymu kreipėmės į Vilniaus m. sav., VMVT ir Vilniaus miesto socialinių paslaugų centrą. Atsakyme iš VMVT: “<…> teisena nepradėta, nes nepavyko atlikti patikrinimo ir įvertinti gyvūno laikymo sąlygas, tačiau tyrimas bus tęsiamas ir bendradarbiaujant su Vilniaus miesto socialinių paslaugų skyriumi bus mėginama suteikti pagalba gyvūnui ir žmogui <…>.” VMVT pakartotinai buvo nuvykę Prašyme nurodytu adresu, kad atliktų patikrinimą, tačiau patikrinimai neatlikti dėl to, kad ir vėl nepavyko patekti į patalpas, kuriose galimai laikomas gyvūnas. “Atsižvelgiant į tai kad Jūsų Prašyme aprašyti ir viešosios tvarkos pažeidimai bei matomos socialinės problemos, VMVT bendradarbiaudama su Vilniaus miesto savivaldybės viešosios tvarkos skyriaus pareigūnais, taip pat su susisiekę su socialiniais darbuotojais pakartotinai mėgino atlikti patikrinimą aukščiau nurodytu adresu gyvūno laikymo vietoje, tačiau patekti į patalpas ir įvertinti gyvūno laikymo sąlygas nepavyko.”

Iš Vilniaus savivaldybės gavome atsakymą, kad patikrinimo metu buvo švaru, gyvūną vedžioja šeimos draugas, o nesant nusižengimo sudėties, teisena nepradėta. Papildomai ir iš VMVT gauta informacija, kad Vilniaus miesto savivaldybės atstovams susisiekus su mūsų Prašyme nurodytu asmeniu pranešusiu apie pažeidimą, gauta informacija, kad savininkai pradėjo tvarkytis ir ekskrementus susitvarko.

Ir iš tiesų, gavome ir mes patvirtinimą iš Pranešėjo, kad situacija pasikeitė. Balkonas tvarkingas, šuo balkone karts nuo karto drauge su šeimininku pasirodo. Tikėkimės, kad tai laiminga istorijos pabaiga.Primename, kad jau galite skirti 1,2% GPM mūsų veiklai www.ggi.lt/gpm ir paremti kitais būdais www.ggi.lt/parama