Mūsų organizacijai (GGI) paskambino Pranešėjas, kuris papasakojo, kad šiuo metu yra Panevėžio rajone ir netoliese esančioje sodyboje mato varganą, voljere laikomą šunelį. Pasak pašnekovo, šuo laikomas voljere, iki pusės įklimpęs purve, negali iš jo pakilti, šuns papilvėje matosi žaizdos, voljeras baisiai netvarkingas, matosi, kad šunelis kankinasi, yra silpnas. Klausė patarimo, kaip jam padėti. Pranešėjas sakė, kad žino šuns laikytoją, kuris yra vartojantis alkoholį. Pasak jo, vyriškis visiškai nesirūpina šunimi, ir yra sunerimęs, kad šuniui reikia neatidėliotinos pagalbos, nes jis galimai gali mirti. Įvertinus visas aplinkybes, žinodama, kad VMVT savaitgaliais nedirba, o pagal nupasakotą situaciją, susidaro vaizdas, kad gyvūnui gresia žūtis, GGI koordinatorė pasiūlė kreiptis bendruoju pagalbos telefonu 112, idant gyvūnui būtų padėta realiu laiku.
Po valandos telefonu konsultavome policijos pareigūną, kuris nežinojo, kaip jam elgtis šioje situacijoje ir paprašė mūsų pagalbos, nes toks atvejis jam pirmas. Jis taip pat patvirtino, kad dėl šuns būsenos yra sunerimęs. GGI atstovė paaiškino pareigūnui, kad esant tokiai situacijai, kai gyvūnui gresia žūtis, policijos pareigūnas turi teisę ir pareigą laikinai paimti gyvūną iš laikytojo ir užtikrinti jo saugumą.
Sekančią dieną GGI atstovė gavo laišką iš prieglaudos, kad vakarykštis, į prieglaudą policijos pareigūnų atvežtas šuo, ryte rastas miręs. Tokiu atveju paaiškinome, kad rašytiniu pareiškimu dėl savininko žiauraus elgesio su gyvūnų kreipsimės į LR policiją. Tuo tikslu paprašėme, kad prieglauda atliktų gyvūno gaišenos skrodimą tikslu išsiaiškinti dėl kokios priežasties šuo nugaišo. Apie tai, jog šuo negyvas, GGI atstovė telefonu informavo ir pranešėją bei paklausė, ar šis nutinka nurodyti visas jam žinomas aplinkybes, kadangi šis buvo įvykio vietoje, iš matymo pažįsta šuns savininką. Pranešėjas sutiko. Iš prieglaudos gavome šuns atsisakymo foto kopiją bei rasto negyvo šuns nuotrauką. Video, su laikymo sąlygomis ir video, kuris patvirtino tuo metu tai, ką mato pranešėjas, atsiuntė pats pranešėjas. Kreipėmės į policiją su prašymu pradėti ikiteisminį tyrimą dėl žiauraus elgesio su gyvūnu pagal LR baudžiamojo kodekso 310 str. 1 d.
Gavome atsakymą, kad byloje priimtas sprendimas nutraukti ikiteisminį tyrimą. “Ikiteisminio tyrimo duomenys bei nustatytos įvykio aplinkybės leidžia pagrįstai teigti, kad įtariamojo veiksmuose yra nusikalstamos veikos, numatytos Lietuvos Respublikos BK 310 str. 1 d., požymių, tačiau Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso (BPK) 3 str. 1 d. 5 p. nustatyta, kad baudžiamasis procesas negali būti pradėtas, o pradėtas turi būti nutrauktas mirusiajam <…>, todėl ikiteisminis tyrimas nutraukiamas.”
Šunelį išgelbėti buvo per vėlu, o jo šeimininkas atsakomybės taip ir nesulaukė, nes numirė. Tokioje situacijoje belieka įmatyti teigiamą pusę, kad šis asmuo daugiau nebelaikys ir nebeskriaus gyvūnų.