Trumpa informacija apie GGI nuveiktus darbus bylose prieš gyvūnų daugintojus

Paskelbta: 13 lapkričio, 2020 12:37

Ilgai tylėjome, ką veikėme nuo rugsėjo mėnesio, kai Lietuvą sukrėtė įvykiai dėl daugybės nelegalių gyvūnų daugintojų. Visus šiuos du mėnesius rinkome informaciją, bendravome su prieglaudomis, rinkome vet. išrašus, kitus įrodymus, nagrinėjome medžiagą, teisės aktus. Su keturiomis gyvūnų prieglaudomis pavyko susitarti, jog kartu rašysime pareiškimus dėl žiauraus elgesio su gyvūnais. Su jomis ir dirbame. Taigi šioms prieglaudoms parengėme šiuos procesinius dokumentus dėl žiauraus elgesio su gyvūnais:

Marijampolės daugykla (20 gyvūnų):

Parašėme pareiškimą pradėti ikiteisminį tyrimą pagal BK 310 str., skubos tvarka konfiskuoti gyvūnus, uždrausti daugintojai  laikyti gyvūnus.

Apie užbaigtą/vykdomą ikiteisminį tyrimą duomenų iš ikiteisminį tyrimą vykdančios institucijos negavome, tačiau žinome, kad daugintoja geranoriškai atidavė visus gyvūnus. 

Ratušėlių kaimo (Jonavos rajono) daugykla (55 gyvūnai):

Parašėme pareiškimą policijai  pradėti ikiteisminį tyrimą pagal BK 310 str. BK 246 str. ANK 346 str ir ANK 127 str. 

Gavome policijos atsakymą, jog atsisakyta pradėti ikiteisminį tyrimą.

Parašėme pareiškimą VMVT  pradėti administracinio nusižengimo teiseną pagal ANK 346 str ir ANK 127 str. Prašėme kreiptis į policiją su įrodymais dėl BK 246 str., (kadangi daugintojai tol, kol perdavė 55 gyvūnus, net 17 gyvūnų tiesiog pradangino, o už tai turi grėsti baudžiamoji atsakomybė). Pareiškime akcentavome, jog būtina gyvūnus skubos tvarka konfiskuoti, drausti daugintojams auginti gyvūnus, pripažinti gyvūnų prieglaudas nukentėjusiaisiais. Detaliai nurodėme LR gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo pažeidimus, gyvūnų laikymo Jonavos rajone taisyklių pažeidimus. 

Laukiame VMVT reakcijos ir įtraukimo į bylą.

Naujasodžio (Kauno rajono) daugykla (81 gyvūnas):

Ikiteismini tyrimas pagal BK 310 str. buvo nutrauktas.

Parašėme pareiškimą VMVT  pradėti administracinio nusižengimo teiseną pagal ANK 346 str ir ANK 127 str. Pareiškime akcentavome, jog būtina gyvūnus skubos tvarka konfiskuoti ANK 127 str. pagrindu, drausti daugintojams auginti gyvūnus, pripažinti gyvūnų prieglaudas nukentėjusiaisiais. 

Papildomai nurodėme žymiai daugiau teisės aktu pažeidimų nei buvo nurodyta VMVT patikrinimo akte. Juos detaliai aprašėme savo pareiškime. Detaliai nurodėme LR gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo pažeidimus, gyvūnų laikymo Kauno rajone taisyklių pažeidimus

Laukiame VMVT reakcijos ir įtraukimo į bylą.

Esminis klausimas, kurį keliame yra tai, jog gyvūnai konfiskuojami ir ne teismo tvarka. Kodėl tai nevyksta? Laukiame susitikimo su VMVT atstovais, plačiau apie tai jau netrukus.

#LaisvėGyvūnams