Praėjusį šeštadienį, gegužės 9 d., Telšiuose vyko Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugija organizuota paroda. Nors renginio statusas oficialus, jame užfiksavome tai, kas Lietuvoje yra draudžiama įstatymu – parodoje dalyvavo šunys akivaizdžiai trumpintomis uodegomis.
Kartu su Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba atstovais bei Skaistė Svidraitė vykome ten ne grožėtis paroda, o užfiksuoti faktų. Mūsų nuojauta pasitvirtino vos prasidėjus Jagdterjerų jaunimo ringui: iš trijų dalyvių du buvo trumpintomis uodegomis. VMVT inspektoriams pradėjus fiksuoti pažeidimą, vienas iš dalyvių su šunimi pasišalino – keistas sprendimas, žinant, kad dalyvavimas jau užfiksuotas vaizdo registratoriumi.







Tačiau liūdniausia ne bandymai išvengti atsakomybės, o pati renginio atmosfera. Pasklidus žiniai apie kontrolės vizitą, mūsų komanda patyrė „augalotų organizatorių“ spaudimą. Priekaištai, kad „sugadinome šventę“, puikiai iliustruoja kai kurių bendruomenių požiūrį: jiems šventė yra svarbiau už gyvūno gerovę ir teisės aktų laikymąsi.
Skaistė taikliai pastebi: „Parodos atmosfera – labai slegianti, kai pastebi, kiek žmonių vaikšto parodoje su noru žudyti, ir tai daro su malonumu. Ir aišku, į ringus išėjo tik keli, nes po to jau išsigando VMVT.“
Parodoje savo veislę reprezentavo ir Lietuvos Heideterjerų augintojų klubas, kurio šunys taip pat buvo trumpintomis uodegomis. Augintojų argumentai – archajiški: esą uodegos trumpinamos, kad šuo nenusilaužtų uodegos belendant į urvus.
Klausiame veterinarijos gydytojų: galite pasidalinti savo patirtimis su medžiokliniais šunimis ir jiems iškilusiomis traumomis? Ar uodegų lūžiai iš tiesų yra tokia masinė problema, ar tai tik patogus skydas pateisinti žalojimą dėl estetinių sumetimų?
Laukiame oficialaus atsakymo iš VMVT dėl užfiksuotų pažeidimų ir informuosime apie tyrimo eigą. O mes ir toliau kovosime, kad tradicijos, grindžiamos žalojimu, privalo likti ten, kur joms ir vieta – praeityje.
Kviečiame ir toliau palaikyti mūsų veiklą jums patogiais paramos būdais:


