Turistų pamėgtame Pakruojo dvaras galimai žiauriai elgiamasi su gyvūnais?

Paskelbta: 31 spalio, 2022 23:05

Dar rugpjūčio mėnesį į mus kreipėsi asmuo, kuris, lankydamasis Pakruojo dvare, pastebėjo galimai žiauraus elgesio su gyvūnais atvejį. Vaikščiodamas po dvaro parką, asmuo išgirdo klykiantį paukštį, o priėjus arčiau pamatė, kad tas paukštis yra pririštas grandine, vis bando skristi, tačiau nesėkmingai ir dėl to daužosi į žemę. Pasirodo šis paukštis yra Pakruojo dvaras „pramoga” lankytojams, kadangi su juo leidžiama fofotgrafuotis.

Dėl šio incidento kreipėmės į Aplinkos apsaugos departamentas prie Aplinkos ministerija. Gavome atsakymą, kad jiems yra žinoma situacija dėl Pakruojo dvaro teritorijoje plėšriųjų paukščių demonstravimo pririšant ir treniravimo laisvam skrydžiui, tačiau Lietuvos teisės aktai nereglamentuoja kitokio laukinių gyvūnų demonstravimo kaip laikymo aptvaruose.

Atsakyme taip pat nurodyta, kad 2022 m. liepos 22 d. atliktas UAB „Pakruojo parkas” neplaninis patikrinimas kartu su Lietuvos Zoologijos Sodas (toliau – LZS) specialistais, o tęsiant tyrimą 2022 m. rugpjūčio 4 d. buvo dar kartą apsilankyta Pakruojo dvare. LZS specialistai teigė, kad „jokių patologijų neįžvelgia“, tačiau tame pačiame atsakyme toliau teigiama, kad “Keli paukščiai buvo pririšti lauke ir laikomi ne aptvaruose, taip pažeidžiant turimų leidimų sąlygas ir laukinių gyvūnų naudojimo taisykles.”

Sutiksite, kad iš atsakymo sunku suprasti – tai kaip yra iš tikrųjų? Ar pažeidžia, ar nepažeidžia? Deja tai ne pirmas kartas, kai institucijos, kurios įstatymų įpareigotos būti atsakingomis už gyvūnų gerovę bei jos skatinimą, pateikia dviprasmiškus ar net atmestinus atsakymus.

Kreipėmės dar kartą į Aplinkos apsaugos departamentą išsiaiškinti kas gi buvo pažeista ir kokie sprendimai yra priimti. Galiausiai sulaukėme tik tiek, kad surinkę faktinius duomenis, nustatė administracinio nusižengimo padarymo faktą ir aplinkybes, administracinėn atsakomybėn traukiamo asmens kaltę ir atsakingą asmenį patraukė administracinėn atsakomybėn

dėl leidime laikyti laukinius gyvūnus nurodytų sąlygų nesilaikymo.

Mūsų manymu, paukščių įkalinimas narvuose, jų pririšimas grandinėmis turėtų būti laikomas žiauriu elgesiu su gyvūnais. Paukščių prigimtis ir visa gyvenimo esmė – skraidyti, o ne būti uždarytais narvuose ar, dar blogiau, prikaustytais grandinėmis.

Perspėjame žmones, kurie naudojasi įvairių turistinių įstaigų ar privačių asmenų vilionėmis fotografuotis su įkalintais ar prikaustytais paukščiais – Jus remiate žiaurų elgesį su gyvūnais!