Už be priežiūros paleistą haskių veislės šunį – bauda šeimininkams

Paskelbta: 22 spalio, 2018 20:22

Informacija paruošta Evelinos Žičkutės iš VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“, siekiant skatinti žmones saugoti savo augintinius bei rūpintis gyvūnų gerove.

Gyvūnų padėčiai šalyje gerėjant, vis dar pasitaiko nepriežiūros atvejų, išsprendžiamų tik neabejingų žmonių veiksmais ir kreipimųsi į atsakingas institucijas.

Dar 2016 metais „SOS gyvūnai“ pasidalino Vingio parke lakstančio haskio nuotrauka, tikėdamiesi, jog šeimininkai pamatys ir susigrąžins savo pabėgusį augintinį. Nors haskis buvo padovanotas naujiems šeimininkams 2017-05-11, situacija nepasikeitė.  Prireikė dvejų metų, kad tikroji neva pasiklydusio haskio istorija iškiltų į viešumą

 

Priedas nr.1 Sos gyvūnų skelbimas

2018 metų rugsėjo šeštos dienos vakare prie Užupio kavinėje sėdinčios GGI neBrisius.lt projekto koordinatorės Elenos Rutkauskaitės šuns prisistatė palaidas haskis. Jo šeimininkų nesimatė, o pats šuo atkakliai lindo prie Elenos kalytės. Galiausiai šunims buvo leista apsiuostyti, bet palaidasis haskis nesitraukė dar kokių 15 minučių, taip trukdydamas ramiai sėdintiems žmonėms su tvarkingai pririštais augintiniais.

Haskio foto 1

Haskio foto 2

Nors vėliau haskis nubėgo, rytojaus dieną draugai atsiuntė Elenai nuotrauką, jog tas pats šuo laksto „Open Kitchen“ turguje. Apie aštuntą valandą vakaro, važiuodama namo, Elena vėl pamatė haskį, ir vėl palaidą, prie Užupio „IKI“. Tuo metu manydama, jog jis pasiklydęs, sustojo nufotografuoti, bet šuo nubėgo – pasirodo, grįžo į Tymo turgų, ir ten ėmė lįsti prie dar vieno su šeimininku stovinčio šuns – Niufaundlendo. Elenai pasiteiravus žmogaus, ar jis žino, kieno šitas haskis, paaiškėjo, jog jis Paupyje gyvenančių šeimininkų pastoviai paleidžiamas laisvai lakstyti.

Grįžusi namo, Elena paskelbė haskio nuotrauką internete ir žmonės ėmė rašyti, jog tai seniai žinoma Paupio bėda – šuo arba uždarytas kaukia, neduodamas ramybės kaimynams, arba yra laisvai paleidžiamas į lauką ir pridaro bėdų praeiviams – yra užpuolęs ne vieną žmogų ir šunį. O visi bandymai kalbėtis su šeimininkais – bevaisiai.
Priedas-nr-fb-siena

Priedas-nr.-3-493x1024 komentarai fb
„Keista ir baugu, kad šeimininkai šitaip neatsakingai elgiasi“, – teigia Elena ir pabrėžia, jog tokio dydžio nekontroliuojamas šuo – rimtas pavojus mažų veislių šuniukams. Vienas įkandimas ir viskas. „Suprantu, kad šuo gali būti sudėtingas, bet yra dresūra ir priemonės, kurių imantis tikrai galima išspręsti bėdą. Čia akivaizdus, piktybinis šuns neprižiūrėjimas“, – komentuoja mergina ir priduria, jog toks šeimininkų elgesys kelia didžiulį pavojų ne tik kitiems žmonėms ir gyvūnams, bet ir pačiam haskiui – jį bet kada gali nutrenkti automobilis ar sužaloti pikti kaimynai. „Augintiniai – mūsų atsakomybė“, – gyvūnų augintojų sąmoningumą skatina Elena.

Tuo metu kita liudininkė pasakoja apie susidūrimą su minėtuoju haskiu rugsėjo ketvirtą dieną – palaidam šuniui pribėgus prie Užupio Angelo, mergina paskambino ant jo antkaklio buvusiu numeriu. Atsiliepę šeimininkai paprašė šunį paleisti. Po dviejų dienų, rugsėjo šeštą, tas pats haskis, tik jau be antaklio, užpuolė tos pačios merginos tvarkingai pavadėliu pririštą šunį, drauge su šeimininke buvusį „Užupio picerijoje“.

Įvykį, pasibaigusį veterinarijos klinikoje, praneša Rasa – rugsėjo septintą dieną minėtasis haskis iš pasalų puolęs jos Jorkšyro terjerą ir kandęs tiesiai į galvą. Tai patvirtina veterinaro išrašas ir sąskaita – 30 eurų.

Rugsėjo šeštosios vakare, liudija Kristina, jos kalytė buvusi užpulta haskio. Laimė, tąkart viskas baigėsi gerai.

Liudininkė Irma pasakoja, kad yra mačiusi palaidą haskį „Open Kitchen“ turguje ir prie tvenkinių, o prieš porą savaičių jis pribėgęs prie jos šuns, tačiau pavyko nuvyti.

Keli kiti žmonės liudijo, jog matė be šeimininkų lakstantį haskį įvairiose Užupio vietose. Birželio vienuoliktą dėl šuns nepriežiūros kreiptasi į policiją.

Surinkę liudininkų parodymus 2018 m. rugsėjo 18 dieną VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“ kreipėsi į atsakingas institucijas. Į aplaidaus elgesio su gyvūnu problemą rimtai žiūrėjusių žmonių dėka buvo pasiektas sprendimas – policija šeimininkei už augintinio nepriežiūrą skyrė 15 eurų baudą. Pranešimui pasikartojus bauda bus kur kas didesnė bei bus svarstoma šunį konfiskuoti. Į pranešimą taip pat sureagavo ir Vilniaus miesto savivaldybė bei Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba.