Užsispyrimas, išgelbėjęs šunį

Paskelbta: 16 sausio, 2024 22:47

2023-10-31 į VMVT skundu kreipėsi neabejinga pilietė (toliau – Pranešėja), pranešdama, kad Vilniuje netinkamomis sąlygomis laikomas į dobermanų veislę panašus šuo. Tąkart pranešėja gavo atsakymą, kad informacija nepasitvirtino, tačiau buvo nustatyti kiti pažeidimai. Patikrinimo metu nustatyta, kad šuo laikomas laikytojo, jam nepriklauso (gyvūnas buvo neperženklintas nuo ankstesniojo savininko).

2024-01-08 Pranešėja pakartotinai kreipėsi į VMVT dėl to paties šuns laikymo sąlygų. Pasak Pranešėjos, šuo nemaitinamas, negirdomas, per šalčius laikomas būdoje, šuns kaulai išssikišę, matosi šonkauliai.

Pranešėja, nesulaukusi reakcijos iš VMVT, raštu, 2024-01-12 kreipėsi ir į GGI. Kadangi lauke laikėsi šalčiai, vizualiai patikrinti gyvūno laikymo sąlygų penktadienį vakare išvyko GGI koordinatorė L. Vaitekūnaitė ir VšĮ “Naminukai” savanorė S. Sakalauskaitė.

Pranešimas pasitvirtino. Į dobermaną panaši kalytė atrodė sulysusi, drebėjo nuo šalčio ir net nelindo iš būdos. Penktadienį, sausio 12, po pietų, buvo prasidėjęs snygis. Aplink kalytės būdą, pačioje teritorijoje, nesimatė nei žmogaus pėdsakų, vedančių link šuns laikymo vietos, nei šuns pėdų. Atsitiktinumo dėka, sulaukėme iš namo išeinančio šuns laikytojo, kuris mums ir parodė bei leido nusifotografuoti VMVT patikrinimo aktus. Asmuo pasakė, kad negali suteikti šuniui geresnių laikymo sąlygų bei, suprasdamos, kad gyvūnui tokios sąlygos tinkamos nėra, pasisiūlė ją atiduoti globos organizacijai. Kas ir buvo padaryta – gyvūną perėmė VšĮ “Naminukui”.

Džiaugiamės, kad Pranešėjos užsispyrimo bei GGI ir Naminukų veiklos dėka šiandien vienu šuneliu mažiau šąla. Tikime, kad kalytės laukia šilta, pilna meilės ateitis, kokios ji ir nusipelnė 🙂

GGI veiklą paremti galite Jums patogiu būdu: www.ggi.lt/parama arba per aukok.lt