Tokių istorijų vis dar apstu. Dar žiemą visą Lietuvą apskriejo žinia, kad keli Klaipėdos „Saulėtekio“ progimnazijos septintokai mirtinai suspardė benamį katiną ir visą tai nufilmavę paviešino internete. Praeitą savaitę Radviliškio rajone, Pakiršinio kaime trys trečiokai pagaliais negyvai uždaužė benamį katinėlį.
„Pagrindinės ir esminės priemonės, tikslu prevenciškai užkirsti kelią vaikų ir nepilnamečių žiauraus elgesio su gyvūnais atvejams, yra atsakingas vaikų nuo mažens ugdymas, auklėjimas, pagarbos ir atjautos gyvūnams skiepijimas nuo pat mažumės, sveikų santykių ir saugios psichologinės atmosferos šeimoje kūrimas. Taip pat labai svarbus visų grandžių – ugdymo įstaigų, gyvūnų teisių apsaugą prižiūrinčios institucijos – VMVT, teisėsaugos bei pačių vaikų tėvų – tarpusavio bendradarbiavimas, tikslingų socialinių programų kūrimas, diegimas ugdymo įstaigose, visuomenėje“, – sako mūsų teisininkės Raminta Ramanauskienė.
Mūsų vadovė Beatričė Vaitiekūnaitė pažymi, kad beglobių gyvūnų problemai spręsti būtina aktyviau įsitraukti į PSP („Pagauk–Sterilizuok–Paleisk“) programas ir suprasti, kad tai yra mūsų visų problema.
„Pirmiausia, žmonės turi vienytis vykdyti PSP programas, kad gyvūnų gatvėse bent jau nedaugėtų. Beglobiai gyvūnai yra visų mūsų problema ir, deja, kai ji nepriklauso niekam, yra stumdoma nuo vieno ant kito. o sprendimo galiausiai nėra. Tad čia turime imtis iniciatyvos: rinkti parašus, keliauti į savivaldybes, prašyti skirti sterilizacijoms pinigų iš biudžeto, kaimynams susivienyti ir visiems finansiškai prisidedant sterilizuoti lauko gyvūnus“, – sako Beatričė.
Apie įvykį ir kokios bausmės gresia nepilnamečiams skaitykite straipsnyje: https://bit.ly/46ssubB
Nelikite abejingi žiauriam elgesiui su gyvūnais, visada informuokite atsakingas institucijas, o tai galite padaryti pasinaudodami mūsų paruošta gyvūnų gelbėjimo instrukcija: bit.ly/Gyvunu-Neprieziuros-Atvejai
Tik aktyvios visuomenės dėka gali įvykti polytis tiek žmonių, tiek atsakingų institucijų galvose
