Vėlinių laisvadieniai virto darbadieniais, kad netektų laidoti daugiau kūnelių

Paskelbta: 7 lapkričio, 2023 11:16

Lapkričio 1 dienos rytą, VšĮ “Naminukai”, sulaukė elektroninio laiško su pagalbos prašymu. Jame buvo rašoma, kad viename Vilniaus mikrorajonų, po balkonu, mergina pamatė kalytę, kuri yra atsivedusi šuniukų ir puldinėja praeinančius šunis bei žmones.

Simona, šunelių filialo vadovė, tądien, kaip ir pusė Lietuvos, buvo išvykusi iš Vilniaus. Tad kreipėsi į mus ne tik teisinės pagalbos, bet ir kad fiziškai padėtumėme išgelbėti naujagimius, kuriems grėsė žūtis.

Susirinkusi įrangą, GGI komandos narė Lina kartu su Naminukų savanore Gyte išvyko pranešime nurodytu adresu. Nepatikėjome savo akimis ir ausimis: tarpas tarp balkono ir žemės buvo itin mažas, tačiau šuns urzgimas ir mažų šuniukų verkimas patvirtino, kad jie ten visgi yra. Įlįsti po balkonu mes netilpome, tad pradėjome nuo kalytės. Kalytė nebuvo draugiškai nusiteikusi, tačiau maisto pagalba mums pavyko ją išsivilioti. Kad galėtų palįsti po balkonu žmogus ir prišliaužti prie šuniukų, mums prireikė prasikasti kelią kastuvu. Žvyre, kalės išraustoje duobėje, buvo rasti net septyni naujagimiai! Be galo džiaugiamės, kad mums pavyko. Mažyliai tik kelios dienos gimę, nosys smėlėtos, kvėpavimo takai užnešti žvyru, o lauke jau nebe vasara..

Po balkonu kalytė su naujagimiais, iki mums atvykstant, prabuvo penkias dienas. Pasak liudytojų, šuns šeimininkai gyvena tame pačiame name, tačiau jie nesiėmė jokių veiksmų, kad ištrauktų savo šunį ir tik ką gimusius šuniukus iš po balkone iškastos žvyro duobės. Kalyte rūpinosi kaimynė – nešė vandenį bei maitino.

Istorijos tęsinys tikrai bus, tačiau kol kas norime pasakyti tik tiek – žmonės, sterilizuokite savo gyvūnus, nepaleidinėkite be priežiūros, o atsitikus tokiai situacijai tai yra jūsų, o ne organizacijų, pareiga pasirūpinti tiek kalytės, tiek naujagimių sveikata ir, šiuo atveju, netgi gyvybėmis.

Prie šuniukų gerovės prisidėti galite aukodami tiesiai VšĮ Naminukams, prie GGI darbų pasirinkdami Jums patogų būdą čia: https://ggi.lt/parama/