Vokietija tapo pirmąja šalimi uždraudusia viščiukų žudymą kiaušinių industrijoje

Paskelbta: kovo 8, 2016 14:46

Kiekvienais metais kiaušinių industrijoje milijonai viščiukų yra nužudomi nes jie yra vyriškos lyties ir todėl negali būti naudojami dėti kiaušinius. Vokietija tapo pirmąja šalimi visame pasaulyje kuri uždraudė iki šiol taikytą praktiką.

Vokietijoje kasmet nužudoma 45 milijonai viščiukų, šis skaičius milžiniškas todėl, kad beveik pusė kiaušinių industrijoje išsiritančių viščiukų yra vyriškos lyties ir netinka reprodukcinei funkcijai. Naujas įstatymas numato, kad bus naudojamos naujausios technologijos kurių pagalba bus galima nustatyti dar kiaušinyje esančio viščiuko lytį ir taip jį pašalinti iš tolimesnio auginimo proceso. Tokio tipo kiaušiniai galimai bus naudojami kitiems produktams.

Vokietijos ūkio ministras tikisi, kad naujo įstatymas pilnai veiks baigiantis 2017 metams ir nauja praktika paskatins kitas šalis imtis panašių priemonių.

PETA direktorė Mimi Bekhecki pasveikino naujus pokyčius, tačiau pabrėžė, kad žiauri kiaušinių industrijos veikla sustos tik tada, kai žmonės suvoks realią situaciją ir nustos vartoti kiaušinius savo reikmėms.

Originalus straipsnis – http://time-news.info/?p=729