Yulin festivalyje Kinijoje pagaliau uždrausta šunų mėsa

Paskelbta: 7 birželio, 2019 10:44

Informacija paruošta Julijos Driukaitės iš VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“, siekiant skatinti žmones saugoti savo augintinius bei rūpintis gyvūnų gerove.

Gyvūnų mylėtojai visame pasaulyje pasiekė didžiulę pergalę – šunų mėsa laikinai uždrausta žymiajame Yulin festivalyje Kinijoje, kuris jau pasiglemžė tūkstančius nekaltų gyvūnų gyvybių dėl kinų tradicijos valgyti šunieną. Draudimas įsigalios nuo birželio penkioliktosios, likus vienai savaitei iki festivalio pradžios. Tai sukliudys šunienos pardavimui restoranuose, turguose ir gatvėse. Draudimo nesilaikantys susilauks iki 100 000 juanių baudos (beveik 13 000 €) ir bus suimti.

Priešingai nusistovėjusiai nuomonei, Kinijos šunų valgymo festivalis nėra sena tradicija. Ji buvo sukurta 2010 metais kaip būdas šunų mėsos prekybininkams užsidirbti daugiau pinigų. Daugybė į festivalį atgabentų šunų yra pavogti iš jų šeimininkų ir vis dar yra su antkakliais. Metodai, kuriais šunys (ir katės) festivalyje yra žudomi žiaurumu neturi precendentų visame pasaulyje. 

Andrea Gung, ,,Duo Duo Animal Welfare“ projekto generalinis direktorius teigė: ,,Net jei tai yra tik laikinas draudimas, tikimės, kad jis sukurs domino efektą, sukelsiantį šunų mėsos prekybos žlugimą. Šis draudimas pagrindžia mano požiūrį į tai, kad Yulin ir visa likusi šalis pradeda pokyčius į gerą.“

Šaltinis:

https://www.boredpanda.com/dog-meat-ban-yulin-festival-china/?utm_source=facebook&utm_medium=social&utm_campaign=organic&fbclid=IwAR3WeoaJtkx57YhqYsXQjRR_BUa-T1RBepMJ-fNqIhTJcfglK5y5fLLMEpA