Yulin šunų mėsos festivalis Kinijoje

Paskelbta: 28 birželio, 2017 15:35

Kiekvienų metų birželio mėnesį mažame Kinijos mieste Yulin rengiamas šunų mėsos festivalis. Nors nužudytų kačių ir šunų skaičius tolygiai mažėja nuo 2015 metų, Yulin festivalis išlieka lyderiu kontraversiškiausių festivalių sąraše.

Žiaurus elgesys su gyvūnais Kinijoje

Šunų mėsos industrija teigia, kad Kinijoje daugiau nei šimtas šunų mėsos fermų yra registruotos legaliai. Tačiau  keturis metus trukęs slaptas “Animals Asia” gyvūnų gerovės organizacijos tyrimas 2015 metais atskleidė, kad šie teiginiai yra melagingi. Nebuvo rasta nei viena ferma, užsiimanti masiniu šunų veisimu. Nei viena iš fermų savo teritorijoje nelaikė daugiau nei 30 šunų, tai reiškia, kad šunys, pakliuvę į šunų mėsos verslą, yra pavogti žmonių kompanionai arba beglobiai iš gatvių, todėl legaliai tokių apimčių fermos negalėjo būti registruotos. Kai kurios fermos buvo registruojamos pasikartojančiais pavadinimais tam, kad paslėptų nuo šios purvinos industrijos nukentėjusių gyvūnų skaičių.

“Animals Asia” neseniai išaiškino, kad prancūzų parduotuvių tinklas “Carrefour” Kinijos rinkoje pardavinėja produktus, sudėtyje turinčius šunų ar kačių mėsos. Žmonės, perkantys šio tinklo parduotuvėse, išsimėčiusiose aplink pasaulį, pasibaisėjo, kad tinklas palaiko tokį neetišką elgesį. 2012 metais produktai su šunų ar kačių mėsa buvo išbraukti iš asortimento, tačiau 2016 metais šie produktai vėl buvo pastebėti šio tinklo parduotuvių lentynose.

Melagingi vietos valdžios pranešimai

Po 2010 metų skandalo, kai šunų mėsos festivalis tapo viešai smerkiamas visame pasaulyje, jo populiarumas kritiškai sumažėjo. Pasak gyvūnų gerovės organizacijų, šių metų birželio 15 d., savaitę prieš oficialų festivalio atidarymą, vietos valdžia skelbė apie draudimą organizuoti renginį, o tiems, kurie šio įstatymo nesilaikys, numatė baudas iki 100 000 juanių (13 tūkstančių eurų) arba areštą, ši taisyklė galiotų šunų mėsos tiekėjams, pirkėjams bei restoranams parduodantiems šunų mėsą.

“BBC” naujienų kanalo žiniomis, tik keli tiekėjai ir restoranai buvo informuoti apie draudimą naudoti šunų mėsą šių metų Yulin festivalyje ir iki jo. Žmonės kalba, kad šunų mėsa gali būti uždrausta, tačiau vis tiek bus plačiai vartojama rinkoje,  nes toks draudimas stipriai paveiktų Yulin miesto ekonomiką, kuri uždirba labai didelius pinigus festivalio metu. Kinijos aktyvistė teigė, kad girdėjo paskalas apie šunų mėsos draudimą festivalyje, tačiau niekas jomis netiki, nes nežino šios informacijos šaltinio.

Nepaisant gandų, kad vietinė valdžia bando sustabdyti šį festivalį, nuotraukos ir video reportažai atkeliaujantys iš Yulin miesto, rodo, kad tai melagingi teiginiai, siekiantys pristabdyti aktyvistus, kovojančius prieš šį žiaurų elgesį su gyvūnais. Nuo aktyvistų Kinijos žmonių požiūris skiriasi kardinaliai: “Kas norės, tas toliau ir valgys, bet kokiu atveju, kuo šunų mėsa skiriasi nuo bet kokios kitos mėsos?”

Pasirašydami peticiją, siekiančią uždrausti Yulin festivalį bei šunų ir kačių mėsos verslą Kinijoje, galite užkirsti kelią šiam nehumaniškam elgesiui su gyvūnais.

Petition – Dog and cat meat trade in Canton

Petition – Shut down Yulin dog meat festival

Petition – End Yulin

Informacija paruošta Kotrynos Zabulionytės ir VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“, siekiant skatinti žmones saugoti savo augintinius bei rūpintis gyvūnų gerove.