Žiemos nameliai katėms

2023 M. SAUSIO-VASARIO MĖN. GGI ATNAUJINO ŽIEMOS NAMELIŲ KATĖMS PROJEKTĄ

2023 m. sausio 11 d.

Atėjus žiemai, padidėjo kačių namelių poreikis, kad lauke gyvenantys benamės katės nešaltų letenėlių, turėtų užuovėją, kur prisiglausti ir pavalgyti.  Vilniaus miesto savivaldybė nespėjant tenkinti namelių benamėms katėms poreikio, mūsų organizacijos savanoriai Arvydas Vitkevičius ir Mindaugas Ukoer ėmėsi padėti benamiams gyvūnams ir mūsų bičiulių Padirbtuvės dirbtuvėse ėmėsi meistrauti katėms namelius.

Į pagalbą jiems prisijungėte ir mūsų bendruomenės nariai, atsiliepę į skelbimą. Kompanija ne kartą rinkosi, nagrinėjo brėžinius bei vykdė kačių namelių statybos darbus, o vėliau juos įrenginėjo su savivaldybe suderintose vietose. Šiuo atnaujinto projekto metu, savanoriai pastatė ir įrengė 9 namelius ir 1 nemokamai pagamino Ergoline.

Projektas neapsiėjo be kuriozo – vienas namelis buvo pavogtas. Facebook paskelbus apie vagystę, pileitiška visuomenė namelį atrado, o mūsų savanoriai jį grąžino į vietą, tik labiau pritvirtino.

2023 m. sausio-vasario mėnesiais nameliai Vilniuje įrengti:

 • Saltoniškių g. 44
 • Apkasų g. 5
 • Viršuliškių g. 11
 • D. Gerbutavičiaus g. 12
 • Dariaus ir Girėno g.  17
 • Bukčių g. 49
 • Maumedžių g. 2
 • Žirmūnų g.  87
 • Kavoliuko 22
 • Papilėnų g. 13 (nemokamai pagamino Ergoline)

Dėkojame ir savanoriams – Arvydas Vitkevičius, Arnui Žiedavičiui,  Boris Orlov, Edvinui Varanauskui, Egle Kvedaraite, Irma Kinderė, Mildai Bukantytei, Mildai Suziedelytei, Mindaugas Grenda, Mindaugas Ukoer, Nathalie Lemoré, Pavel Ščiglo – skiriantiems savo laiką, kad beglobėms katėms būtų šilčiau.

Dėkojame atviroms dirbtuvėms Padirbtuvės ir Michail Vereshko, kad svetingai priėmėte mūsų savanorius ir suteikėte vietą namelių meistravimui. Nuoširdžiai rekomenduojame šia erdvę, kuri laukia naujų narių ir kiekvieną antradienį organizuoja atvirų durų dienas. Daugiau informacijas rasite čia.

Neabejingų žmonių prašome padėti  apmokėti  namelių statybinių medžiagų sąskaitas.  Aukoti galite bankiniu pavedimu arba PayPal platformoje.

Duomenis rasite čia: https://bit.ly/GGI-Paaukoti-Kačiu-Nameliams

Paskirtyje įrašykite: “Kačių nameliams”. 🐾🙏

Nuotraukų albume akimirkos iš žiemos namelių katėms statybos ir įrengimo:

LRT reportažas pasakoja apie augantį namelių poreikį benamėms katėms ir Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjos Sigita Rudėnaitė iniciatyvą:

GGI VILNIUJE VYKDĖ PAGALBOS BENAMĖMS KATĖMS PROJEKTĄ „ŽIEMOS NAMELIAI KATĖMS”

2015 spalio 21 d.

„Žiemos nameliai katėms” – tai GGI vykdytas projektas, kurio metu buvo paruoštas ir su Vilniaus miesto savivaldybe suderintas brėžinys bei pagal jį gaminti ir statyti nameliai benamėms katėms daugiabučių kiemuose, savivaldybės patvirtintose kačių šėrimo vietose.

Šiuo socialiniu projektu siekta integruotai spręsti kelias visuomenėje retai aptarinėjamas problemas – beglobių kačių priežiūrą kiemuose, Lietuvos įkalinimo įstaigose bausmes atliekančių asmenų užimtumo didinimą ir mokinių įtraukimą į visuomenei naudingą veiklą. Projekto eigoje siekta integruoti verslo, visuomeninių organizacijų, įkalinimo įstaigų bei mokyklų pastangas kuriant medinius namelius beglobėms katėms.

Projekto partneriai: aukok.lt, Vilniaus miesto savivaldybė, Lukiškių tardymo izoliatorius ir Vilniaus mokyklos.

Beglobių kačių šėrimo ir rūpinimosi jomis tvarką nustato Gyvūnų laikymo Vilniaus miesto savivaldybės teritorijoje taisyklės (toliau – Taisyklės). Išsamią informaciją rasite IV Taisyklių skyriuje, o čia pateikiame keletą esminių faktų:

 • Benames kates galima šerti ir / ar statyti joms specialias būdas tik Savivaldybės parinktose ir patvirtintose vietose.
 • Savivaldybės leidimas išduodamas konkrečiam asmeniui (ar keliems asmenims kartu) konkrečioje vietoje rūpintis beglobėmis katėmis.
 • Už kačių šėrimą atsakingas asmuo (asmenys) taip pat įpareigojami rūpintis kačių sveikata bei sterilizacija / kastracija.
 • Įrengti kačių šėrimo vietą po balkonu galima tik gavus raštiškus sutikimus iš aplinkinių butų gyventojų.
 • Kačių šėrimo vieta turi būti tvarkinga, švari, higienos sumetimais jokiu būdu neklokite gyvūnams skudurų, patalų ir kitų medžiaginių patiesalų. Tam geriausiai tinka šiaudai.
 • Jei norite statyti būdą (kačių namelį), jo vietą bei brėžinį turite suderinti su Savivaldybe. Jei norite gauti GGI turimą namelio brėžinį, kuris jau yra patvirtintas Savivaldybės, spauskite: ČIA

Bešeimininkių kačių kastravimo programas derina ir kontroliuoja kaip jų laikomasi Savivaldybės administracija (852197930).

Projekto metu pastatyti 45 ilgalaikiai žiemos nameliai katėms Vilniaus mieste:

Architektų g. 3
Architektų g. 126
Architektų g. 168 (3 nameliai)
Architektų g. 180 (3 nameliai)
Asanavičiūtės g. 38A
Druskio g. 1
Druskio g. 10
Gerbutavičiaus g. 10
Įsruties g. 12
Justiniškių g. 37B
Kavoliuko g. 3
Kavoliuko g. 24
Laisvės pr. 51
Maciulevičiaus g. 20
Maciulevičiaus g. 24 (2 nameliai)
Medeinos g. 41
Minties g. 30 (2 nameliai)
Minties g. 34
Mokyklos g. 5, Grigiškės
Peteliškių g. 26
Sausio 13-osios g. 2
Taikos g. 17
Taikos g. 26 (2 nameliai)
Taikos g. 42
Taikos g. 50
Taikos g. 93
Telšių g. 2
Tverečiaus g. 26
Viršuliškių g. 69
Viršuliškių g. 73
Vydūno g. 19
Vytenio g. 29 (33 namo kiemas)
Žirgo sodų 2-oji g. 72
Žirmūnų g. 9
Privačiose teritorijose (4 nameliai)

* Dėl savivaldybės pastatytų namelių adresų reikia kreiptis į miesto savivaldybę.