Žiemos nameliai katėms

„Žiemos nameliai katėms” – tai GGI vykdytas projektas, kurio metu buvo paruoštas ir su Vilniaus miesto savivaldybe suderintas brėžinys bei pagal jį gaminti ir statyti nameliai benamėms katėms daugiabučių kiemuose, savivaldybės patvirtintose kačių šėrimo vietose.

Šiuo socialiniu projektu siekta integruotai spręsti kelias visuomenėje retai aptarinėjamas problemas – beglobių kačių priežiūrą kiemuose, Lietuvos įkalinimo įstaigose bausmes atliekančių asmenų užimtumo didinimą ir mokinių įtraukimą į visuomenei naudingą veiklą. Projekto eigoje siekta integruoti verslo, visuomeninių organizacijų, įkalinimo įstaigų bei mokyklų pastangas kuriant medinius namelius beglobėms katėms.

Projekto partneriai: aukok.lt, Vilniaus miesto savivaldybė, Lukiškių tardymo izoliatorius ir Vilniaus mokyklos.

Beglobių kačių šėrimo ir rūpinimosi jomis tvarką nustato Gyvūnų laikymo Vilniaus miesto savivaldybės teritorijoje taisyklės (toliau – Taisyklės). Išsamią informaciją rasite IV Taisyklių skyriuje, o čia pateikiame keletą esminių faktų:

  • Benames kates galima šerti ir / ar statyti joms specialias būdas tik Savivaldybės parinktose ir patvirtintose vietose.
  • Savivaldybės leidimas išduodamas konkrečiam asmeniui (ar keliems asmenims kartu) konkrečioje vietoje rūpintis beglobėmis katėmis.
  • Už kačių šėrimą atsakingas asmuo (asmenys) taip pat įpareigojami rūpintis kačių sveikata bei sterilizacija / kastracija.
  • Įrengti kačių šėrimo vietą po balkonu galima tik gavus raštiškus sutikimus iš aplinkinių butų gyventojų.
  • Kačių šėrimo vieta turi būti tvarkinga, švari, higienos sumetimais jokiu būdu neklokite gyvūnams skudurų, patalų ir kitų medžiaginių patiesalų. Tam geriausiai tinka šiaudai.
  • Jei norite statyti būdą (kačių namelį), jo vietą bei brėžinį turite suderinti su Savivaldybe. Jei norite gauti GGI turimą namelio brėžinį, kuris jau yra patvirtintas Savivaldybės, spauskite: ČIA

Bešeimininkių kačių kastravimo programas derina ir kontroliuoja kaip jų laikomasi Savivaldybės administracija (852197930).

Projekto metu pastatyti 45 ilgalaikiai žiemos nameliai katėms Vilniaus mieste:

Architektų g. 3
Architektų g. 126
Architektų g. 168 (3 nameliai)
Architektų g. 180 (3 nameliai)
Asanavičiūtės g. 38A
Druskio g. 1
Druskio g. 10
Gerbutavičiaus g. 10
Įsruties g. 12
Justiniškių g. 37B
Kavoliuko g. 3
Kavoliuko g. 24
Laisvės pr. 51
Maciulevičiaus g. 20
Maciulevičiaus g. 24 (2 nameliai)
Medeinos g. 41
Minties g. 30 (2 nameliai)
Minties g. 34
Mokyklos g. 5, Grigiškės
Peteliškių g. 26
Sausio 13-osios g. 2
Taikos g. 17
Taikos g. 26 (2 nameliai)
Taikos g. 42
Taikos g. 50
Taikos g. 93
Telšių g. 2
Tverečiaus g. 26
Viršuliškių g. 69
Viršuliškių g. 73
Vydūno g. 19
Vytenio g. 29 (33 namo kiemas)
Žirgo sodų 2-oji g. 72
Žirmūnų g. 9
Privačiose teritorijose (4 nameliai)

* Dėl savivaldybės pastatytų namelių adresų reikia kreiptis į miesto savivaldybę.