Zylkene – ramioms augintinių šventėms

Paskelbta: 4 sausio, 2022 19:47

Kasmet žiemos šventės gyvūnų savininkams atneša ne tik džiaugsmą, bet ir rūpestį – jei augintinis bijo fejerverkų ir petardų šūvių, sprogimų, kitų stiprių garsų, naujametinė naktis gali tapti rimtu iššūkiu ne tik visai šeimai, bet ir kaimynams, kuriems tenka klausytis išsigandusio gyvūno kaukimo. Be to, kiekvieną žiemą socialiniuose tinkluose pasipila pranešimai apie nuaidėjusio sprogimo išsigandusius, iš antkaklių išsinėrusius, ar iš kiemų pabėgusius šunis, kurie neretai susižeidžia ar net patenka po automobilių ratais. Tiesa, ne mažiau streso šventinis triukšmas gali kelti ir katėms. 

Daugelis šeimininkų šią problemą sprendžia artėjant šventiniam vidurnakčiui uždarydami augintinius į vonios kambarį ar kitą garsui mažiau pralaidžią vietą, tačiau pirotechnikos mėgėjai metų sandūra neapsiriboja ir sprogdinti petardas pradeda dar gruodžio pradžioje bei nenurimsta iki sausio pabaigos ar net ilgiau. Netikėtai gatvėje sprogusi petarda gali tapti šuns ilgalaikio streso priežastimi su visomis iš to išplaukiančiomis problemomis – nenoru eiti į lauką, triukšmavimu, tuštinimusi namuose, nervingumu, perdėtu savo kūno laižymu, namų niokojimu ir net baimės agresija. Nerimą bei stresą patiriančios katės taip gali tapti nervingos, tuštintis ne tam skirtoje vietoje, slėptis, kartais iki žaizdų nusilaižyti letenas. 

Vienas iš veiksmingų būdų apsaugoti ir augintinį, ir save nuo nereikalingo streso, yra tam skirtų preparatų naudojimas. UAB „Vetfarmas“ jautriems, stresuojantiems šunims ir katėms rekomenduoja naudoti Zylkene preparatą milteliais arba kapsulėmis, kuris mažina gyvūnų nerimą susidūrus su neįprastomis, stresinėmis situacijomis. Iš natūralių medžiagų pagamintą preparatą ilgalaikiam naudojimui reikėtų duoti gyvūnui 1-2 mėnesius, tačiau esant reikalui Zylkene miltelius ar kapsules galima duoti ir likus kelioms dienoms iki numatomos stresinės situacijos. Šis preparatas tiek šunims, tiek katėms gali būti sumaitinamas su sausu ar drėgnu maistu, skanėstais ar sulakinamas su vandeniu, milteliai pasižymi geru skoniu ir gyvūnai noriai juos ėda. 

Tiesa, fejerverkai ir petardos nėra vienintelis švenčių metu gyvūnams stresą keliantis veiksnys. Išvykus šeimininkams ne tik šunys, bet ir katės gali išgyventi išsiskyrimo nerimą, o į svečius užsukę draugai ar artimieji, šventinis šurmulys taip pat toli gražu nevisada gyvūnams kelia tik geras emocijas. Zylkene tinka naudoti ir kelionėse, pasikeitus gyvūno gyvenimo sąlygoms, pavyzdžiui, jei jam tenka keisti šeimininkus, laikinai apsistoti gyvūnų viešbutyje, jeigu namuose įvyksta reikšmingų pasikeitimų, pavyzdžiui, atsiranda kūdikis arba persikrausčius. Zylkene efektyviai padeda taip pat ir prasidėjus perkūnijų sezonui, kuris neretai būna keliantis ne mažiau nerimo, nei Naujųjų metų pirotechnikos entuziastų pasirodymai. 

Zylkene preparatas pagamintas iš natūralių medžiagų – raminančiai veikia alfa casozepine, patentuotas dekapeptidas, kuris išgaunamas iš pieno baltymo kazeino, todėl gali būti naudojamas vaikingoms katėms ir kalėms bei nujunkomiems kačiukams ar šuniukams. Alfa casozepine atrastas tada, kai mokslininkai pastebėjo raminantį motinos pieno poveikį kūdikiams ir sėkmingai išnaudojo šį atradimą kurdami raminančiai veikiantį, konservantų ir laktozės neturintį, gerai toleruojamą Zylkene preparatą šunims ir katėms. 

Ruošiantis šventėms ar kitiems svarbiems įvykiams būtų svarbu nepamiršti iš anksto pasirūpinti ir augintinio – šuns ar katės – gerbūviu, apsaugoti mylimą gyvūną nuo nereikalingo streso, nerimo bei baimės. Pasitarus su veterinarijos specialistu, raminančiai veikiančio preparato vertėtų visada turėti savo augintinio vaistinėlėje.