Taivanas – pirmoji valstybė Azijoje, uždraudusi katienos ir šunienos valgymą

Paskelbta: balandžio 13, 2017 12:59

fencedog

Taivanas priėmė gyvūnų apsaugos įstatymus, pagal kuriuos nuo šiol šunienos ir katienos valgymas bus baudžiamas baudomis, taip pat tiems, kurie žudys ir kankins gyvūnus, gresia kalėjimas. “Gyvūnų apsaugos akto” pakeitimai kartu su piniginėmis baudomis nuo 50 000 iki 2 mln. dolerių antradienį buvo patvirtinti įstatymų leidžiamosios valdžios.

Šio pokyčio rėmėja, guomindanų (politinės pakraipos, vert. past.) šalininkė, įstatymų leidžiamojo organo narė Wang Yu-min teigė, jog, nors kai kuriose vietovėse jau buvo imtasi priemonių uždrausti šunieną ir katieną, nacionalinis teisės aktas vis tiek buvo būtinas. Ji pažymėjo, jog Taivanas tapo pirmąja valstybe Azijoje, priėmusia tokį teisės aktą. Pakeitimai taip pat sugriežtino bausmes tiems, kurie sąmoningai kenkia gyvūnams, – šiems gresia iki dvejų metų kalėjimo ir baudos nuo 50 000 iki 2 mln. dolerių. Pakartotinai sulaikomiems asmenims grės kalėjimas nuo vienerių iki penkerių metų ir baudos nuo 500 000 iki 5 mln. dolerių.

Taip pat uždrausta “vedžioti” šunis, naudojantis motorinėmis transporto priemonėmis. Šios nuostatos pažeidėjų laukia 15 000 dolerių bauda. Šie pakeitimai, kurie dar turės būti įregistruoti vyriausybės ir prezidentūros, gali pradėti galioti jau nuo šio mėnesio pabaigos. Besikeičiantis žmonių suvokimas apie gyvūnų gerovę Taivane paskatino tuos, kurie siekė griežtesnių gyvūnų apsaugos įstatymų. Iki šiol gyvūnų skriaudėjų, nesulaukiančių atitinkamos bausmės, skaičius šalyje tik augo, tačiau pastaraisiais metais tokios bylos, kuriose nukentėjusieji yra gyvūnai, pradėjo atkreipti visų dėmesį ir kėlė visuomenės pasipiktinimą.

Informacija paruošta VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“, remiantis Chinaposts informacija, siekiant skatinti žmones saugoti savo augintinius bei rūpintis gyvūnų gerove.

http://www.chinapost.com.tw/taiwan/national/national-news/2017/04/11/495349/Taiwan-becomes.htm