Laukinių paukščių lesinimas

Paskelbta: 31 liepos, 2018 21:33

Vilniaus mieste balandžius lesinti draudžiama. Už tvarkos nesilaikymą gresia iki 230 eur bauda. Anot Vilniaus savivaldybės, žiemą paukščius lesinti galima lesyklose ir vandens paukščius, tačiau tik tada, kai vanduo užšalęs.

Šaltinis: https://lnk.lt/video/zinios-uz-balandziu-lesinima-galima-prisisaukti-baudu/86843

“Atgal į gamtą – pagalba laukiniams gyvūnams” organizacijos parengta informacija:

LABAI PRAŠOME ŽMONIŲ BŪTI SĄMONINGAIS IR NEMAITINTI PAUKŠČIŲ. 

Gulbės liks nesaugioje vietoje, kol ras maisto. Kai maisto nebeliks, o vanduo visiškai užšals, paukščiai dar gali patys išskristi į neužšąlusį vandens telkinį.

PADĖKIME PAUKŠČIAMS GREIČIAU PALIKTI NESAUGIAS VIETAS – NEŠERKIME JŲ.

Pamatę, kad taip elgiasi kiti – papasakokite jiems, kodėl taip daryti nereikia. Apledėjus vandens telkiniui jaukios gulbės tampa ypač pažeidžiamos, jas gali lengvai pagauti plėšrūnai.

 AR GULBĖS IŠ TIESŲ PRIŠĄLA PRIE LEDO? 

Įvairios tarnybos tokiu metu būna užverstos skambučiais dėl prišąlusių gulbių, bet dažniausiai žmonių nuogąstavimai nepasitvirtina! Pasimaitinusios gulbės mėgsta snausti ant ledo ir gali nejudėdamos gulėti kelias valandas. Dažnai guli toliau nuo kranto, kur jaučiasi saugiau.

Ledo sukaustyti paukščiai akivaizdžiai bando ištrūkti arba nepajuda iš vietos bent dieną.

Ilgiau užsitęsus dideliems šalčiams gulbės iš tiesų gali prišalti. Tačiau nepamirškime – taip dažniausiai nutinka dėl jų maitinimo tada, kai to daryti nereikia.

Kas bus, jei gulbės neišskris? Pagauti ir perkelti gulbes į neužšąlusį telkinį turi būti paskutinis pasirinkimas. Gaudant paukščius lieka didelė tikimybė, kad gulbių šeima iširs. Paprastai jaunikliai laikosi kartu su suaugusiais paukščiais iki pavasario.