PETA vizito Angorų fermose metu pamatė deklaruojamų faktų neatitinkančią realybę

Paskelbta: 20 spalio, 2015 19:23

IMG_8375Weak-and-Scared-300x225PETA lankėsi Kinijoje esančiose Angorų fermose, kurios viešai traktuojamos, kaip humaniškos, tačiau išvysti vaizdai pilni kančios ir žiaurumo.

Po PETA apsilankymo ir situacijos paviešinimo, kad Kinijos angorų fermose gyviems triušiams lupamas kailis, milijonai žmonių visame pasaulyje buvo sukrėsti. Daugelis žmonių galvoja, kad vilna išgaunama humanišku ir gyvūnams neskausmingu būdu, tačiau po šokiruojančių vaizdų viskas apsivertė. Daugelis drabužių gamintojų, kaip H&M, Ann Inc., Zappos, QVC, Calvin Klein, Tommy Hilfiger, Forever 21, uždraudė angoros naudojimą savo gaminiuose.

Tačiau, kai kurie gamintojai, kaip Free People ir toliau naudoja angorą savo gaminių gamyboje. Pasak įmonių, jie pasitiki savo tiekėjais ir jų naudojama angora buvo išgauta humaniškais būdais, netraumuojat gyvūnų.

Auditai atliekami panašaus pobūdžio įmonėse dažnai būna farsas, nes jie gina tiekėjus ir gamintojus daugiau negu gyvūnus, PETA organizacija vis labiau spaudė atlikti nepriklausomą auditą tokiose fermose.

Oficialiai viena tarptautinė, drabužių gamyba, užsiimanti įmonė pasamdė savo auditorius, kurie lydėjo PETA organizacijos narius į įvairias Kinijos angoros fermas, kad būtų patvirtinta jų teikiama informacija. Šie vizitia nebuvo suderinti iš anksto ir įvyko netikėtai. Be išimčių, visi besilankę, patvirtino informaciją, kuri jau buvo paviešinta PETA: nuo gyvų triušių nehumaniškais, skaudžiais būdais yra nuimamas kailis, taip pat gyvūnai privesrti gyventi baisiomis sąlygomis. Visi atskleisti faktai nesutapo su tarp įmonių ir fermų sudarytomis sutartimis.

Atskleista tiesa paskatino daugiau nei 110 drabužių gamintojų įmonių uždrausti naudoti angorą savo gaminiuose, tačiau daug įmonių ir toliau naudoja angorą.

Negalima kalbėti  apie humaniškai išgaunamą angorą, avių vilną, odą, kailį ir panašiai. Viskas kas išgaunama iš gyvūnų priverčia juos kankintis ir patirti skausmą. Geriausia ką gali padaryti kiekvienas – pirkti tik tuos gaminius, kurie pagaminti iš natūralių pluoštų (augalinių) ar sintetinių pluoštų.

Originalus straipsnis, daugiau video medžiagos ir nuotraukų:

http://headlines.peta.org/humane-angora-farms-china-audit/