Prancūzija žengia istorinį žingsnį – visose skerdyklose bus įrengtos kameros

Paskelbta: 17 sausio, 2017 2:00

beef-1884301_960_720
Prancūzijos nacionalinė asamblėja priėmė įstatymo projektą dėl stebėjimo kamerų įrengimo skerdyklose. Ši priemonė turi būti įgyvendinta 2018m. Toks sprendimas buvo priimtas po to, kai šalies žiniasklaidoje, dėka vietos gyvūnų teisių organizacijos L214, buvo paviešinta daugybė šokiruojančių slaptų tyrimų. Už tai, kad skerdyklų darbas būtų stebimas norint išvengti žiauraus elgesio su gyvūnais, saugos ir higienos pažeidimų, buvo surinkta 28 balsai, 4 balsavo prieš (oponentai iš dešinės ir centro politinių partijų).
Prieš pateikiant šį sprendimą senatui dėl svarstymo įtraukti jį į teisės aktus, ši priemonė pirmiau bus įgyvendinama (iki 2017m. liepos mėn.) kaip “eksperimentas”, 263 skerdyklose, įrengiant kameras visose patalpose, kuriose gyvūnai yra laikomi, paralyžiuojami, svaiginami ir žudomi.
Suinteresuotos šalys, tokios, kaip gyvūnų apsaugos atstovai, skerdyklų vadovai ir valdžios atstovai, greičiausiai turės ribotą prieigą prie vaizdo įrašų, siekiant objektyviai parengti teisės aktus. Gyvūnų apsaugos šalininkai rengiasi stoti į kovą Parlamente, debatuose su dominuojančiais žemės ūkio atstovais, kurie yra pagrindinis ekonomikos sektorius Prancūzijoje.
Pasak  IFOP (the French government public opinion) atlikto tyrimo, 85proc. gyventojų pritaria kamerų įrengimui skerdyklose.
Ankstesniuose debatuose žemės ūkio ministras Stephane LeFoll rėmėsi “ūkininkų krize” ir “pagarba skerdyklų darbuotojams”, kaip argumentais, siekiant nuslopinti vis didėjantį žemės ūkio darbuotojų pyktį – žmonių, kurie protestuodami užvertė ministerijas priekabomis su mėšlu, sunkvežimiais blokavo eismą, degino padangas ir kabino kiaules ant greitkelių viadukų. Žemės ūkio atstovai reikalauja vyriausybės lengvatų mėsos ir pieno produktų gamintojams, kurių produktai pagaminti Prancūzijoje. Gyvūnų teisių, aplinkosaugos ir sveikatos apsaugos atstovai nori, kad būtų nutrauktos pašalpos mėsos ir pieno produktams, o lėšos būtų skiriamos skatinti sveiką, augalinio maisto mitybą.
Naujasis įstatymas apima nepriklausomą komisiją, šalies skerdyklų etikos komitetą ir numato griežtas baudas už žiaurų elgesį su gyvūnais – nuo 6 iki 12 mėnesių kalėjimo ir pinigines 7500 – 20 tūkst. eurų baudas.
Gyvūnų teisių protestai pritraukia ypatingai dideles minias žmonių Paryžiuje, Nicoje ir Lione. Dėl šios priežasties Prancūzija yra viena iš lyderiaujančių šalių, kuriose gyvūnų apsauga yra svarbus socialinis teisingumas, susijęs su aplinkos pastangomis apriboti klimato kaitą.
Jei šis skaidrumas bus įteisintas ir visuomenė galės matyti skerdyklose patiriamas kančias, galbūt Prancūzijos žmonės atsisakys šio žiaurumo padarinių ir pereis prie sveikesnės, augalinės mitybos.